Bondsbureau. Van het interne werk is niemand beter op de hoogte dan het Hoofdbestuur zelf. Daartoe behooren het voorbereiden van de vergaderingen, het ontwerpen van diverse stukken de conci- pieering van de bedrijfsreglementen moge in dit verband in het bijzonder worden genoemd de uitvoering van verschillende be sluiten, het redigeeren van uitspraken en beslissingen, het samen stellen van adviezen, rapporten, de notuleering, een veel omvat tende correspondentie, alsmede de administratie. Dat deze ongetwijfeld niet eenvoudige taak, zooals wij reeds hebben gezien, wederom tot aller tevredenheid kon worden vol bracht, moge hier met waardeering worden gereleveerd. Het aantal door het Bondsbureau verzonden brieven en telegrammen bedroeg 7078 (tegen 7370 in 1938), terwijl het aantal ontvangen brieven en telegrammen 4405 bedroeg (tegen 4857 in 1938). In deze cijfers zijn niet begrepen de brieven, welke voor de scheidsgerechten van den Bond zijn ontvangen. Het aantal gesten cilde brieven, dat dit jaar verzonden is, bedroeg 13.444 tegen 13.010 in 1938). 21 circulaires (tegen 17 het vorige jaar) werden ver zonden naar alle leden tot het doen van mededeelingen van orga- nisatorischen aard; en 24 circulaires (tegen 29 het vorig jaar), welke uitsluitend voor de leden-filmverhuurders bestemd waren. Officieel Orgaan Tot de taak van het Bondsbureau behoorde mede de redactie van het Officieel Orgaan. Dit is het geheele jaar regelmatig, en wel om de twee weken, verschenen. Het diende in hoofdzaak tot het doen van mededeelingen en het geven van voorlichting. Daar naast fungeerde het als spreekbuis van het Hoofdbestuur bij voor komende kwesties. De onderwerpen, welke er in werden behan deld, zijn van den meest uiteenloopenden aard. Bij menige gelegen heid is gebleken, dat niet alleen de leden van den Bond, maar ook vele autoriteiten, Ministers, hoogere ambtenaren, zoowel als Kamer leden, Burgemeesters, etc, met belangstelling van den inhoud had den kennis genomen. In sommige gevallen vond onze stem weer klank in de pers. Al met al mag gezegd worden, dat het Officieel Orgaan, ondanks zijn eenvoudigen opzet, volledig aan zijn doel heeft beantwoord. 105

Jaarverslagen | 1939 | | pagina 105