Toenemend aanzien Èn onze stabiele organisatorische kracht èn het toenemend aan zien van film- en bioscoopbedrijf hebben het gezag van den Neder- landschen Bioscoop-Bond bij autoriteiten en openbare instanties niet weinig versterkt. Men beseft langzaam aan, dat de Bond het geheele film- en bioscoopbedrijf in ons land omvat, men erkent de beteekenis van zijn arbeid voor dit -bedrijf, men weet het bestaan van een centraal orgaan in zulk een ingewikkeld bedrijf als het onze is, naar waarde te schatten en stelt zijn adviezen en medewerking bij tal van ge legenheden op hoogen prijs, evenzeer als men met zijn bezwaren zooveel als mogelijk is, rekening houdt. Ên bij ingrijpende maatregelen, als van Overheidswege genomen werden bij 't begin der mobilisatie, èn bij de voorbereiding der wijziging van de Bioscoopwet, èn bij een zoo netelige kwestie als die van den lastendruk is zulks overduidelijk gebleken. Ook is het een prettige ervaring, dat bij opening en heropening van bioscopen, bij premières van belangrijke films, bij speciale film voorstellingen en tal van andere gelegenheden autoriteiten van hoog tot laag voortdurend van haar hartelijke belangstelling doen blijken. Vorstelijk voorgaan Met diepe erkentelijkheid constateeren wij, dat ons Koninklijk Huis in dit opzicht voorgaat. Met blijde voldoening herinneren we ons, dat het Hare Majesteit de Koningin behaagde aan een gala voorstelling van de film „Veertig Jaren'' in een der Haagsche bioscopen den luister bij te zetten van Haar Vorstelijke belang stelling. Niet minder voldoening schenkt ons de wetenschap, dat Hunne Koninklijke Hoogheden, Prinses Juliana en Prins Bernhard, enthousiaste filmvrienden zijn. Niet alleen interesseeren Zij zich intens voor de diverse resultaten der filmproductie, maar ook geven Zij daadwerkelijk uiting aan Hun overtuiging aangaande de beteekenis van de film. Z.K.H. Prins Bernhard verraste ons o.a. met een allercharmantste kleurensmalfilm over Prinses Beatrix, welke film op normaalbreedte werd overgebracht en middels het bedrijf haar weg vond naar het Nederlandsche publiek, alsook naar onze Oost. Het geweldig succes van dit filmpje ligt ons nog versch in het geheugen, alsmede het 10

Jaarverslagen | 1939 | | pagina 10