schoone resultaat, namelijk, dat uit de opbrengst van den verhuur, welke door het Bondsbureau was ter hand genomen, een aanzienlijk bedrag aan Z.K.H, kon worden ter hand gesteld ten bate van het ontwikkelings- en ontspanningswerk voor de militairen. H.K.H. Prinses Juliana is dit jaar zelfs Persoonlijk voor de lens getreden om zich via de bekende Roode Kruisfilm als Eere- Presidente van het Nederlandsche Roode Kruis tot het publiek te richten. Eveneens was H.K.H, aanwezig bij de gecombineerde vergade ring van de besturen van het Nationaal Steun-Comité-1939 en het Bio-Vacantieoord, welke vergadering is opgenomen in het propa- gandafilmpje, dat met Kerst in de bioscopen geloopen heeft ten behoeve van de zoo schitterend geslaagde Kerstcollecte, welker op brengst dezen keer tusschen Bio-Vacantieoord en Nationaal Steun- Comité-1939 broederlijk is gedeeld. Terloops moge met dankbaarheid worden gememoreerd, dat omstreeks Kerst het Prinselijk Paar door het schenken van een beduidende gift ten bate van het Bio-Vacantieoord Zijn sympathie wilde betuigen zoowel voor 't werk dezer instelling als voor het humanitair werk van den Nederlandschen Bioscoop-Bond in het algemeen. Ten slotte zal in de annalen van den Bond met blijden trots vermeld blijven de charmante geste van het Prinselijk Paar om het Hoofdbestuur van den Bond voor een ontvangst naar het Paleis Soestdijk te noodigen. Deze ontvangst geschiedde, zooals men weet op Maandag. 17 April 1939 ter gelegenheid van de vertooning eener door de filmfabrieken Polygoon en Profilti vervaardigde film, getiteld: „Nederland en Oranje welke aan het Prinselijk Paar was aan geboden. Bij deze gelegenheid leidde Prins Bernhard de leden van het Hoofdbestuur Persoonlijk rond, ten einde hun de inrichting van de door den Bond geschonken miniatuurbioscoop in het Paleis te toonen. Deze ongedwongen en langdurige ontvangst door Hunne Koninklijke Hoogheden heeft toen op het Hoofdbestuur een diepen indruk gemaakt. Zij trok alom in den lande de aandacht en wekte in de kringen van het film- en bioscoopbedrijf een blijde voldoening. In schril contrast. In schril contrast met de betrekkelijke rust, waarin zich het afge- 11

Jaarverslagen | 1939 | | pagina 11