nomen muziek van den Engelschen componist Richard Addinsell,. welke muziek behoort tot het bovenomschreven repertoire van appellante, in het openbaar is uitgevoerd; dat deze onrechtmatige gedragingen van geïntimeerde doen ver wachten, dat zij ook in de toekomst zich om de uitvoeringsauteurs rechten, waarover appellante ten aanzien van vele geluidsfilms be schikt, niet zal bekommeren; dat er op grond van een en ander een ernstige dreiging bestaat, dat ook in de toekomst geïntimeerde appellantes voormelde rech ten zal verwaarloozen, niet alleen in bovengenoemd „City Theater" maar ook in de twee andere door haar geëxploiteerd wordende theaters, hierboven genoemd, temeer daar geïntimeerde de boven vermelde opdracht van den Nederlandshen Bioscoop-Bond onvoor waardelijk heeft na te volgen en ook navolgt; dat in verband hiermede appellante, teneinde in haar rechten te worden beschermd, zich tot den Rechter kan wenden, opdat die dreigende aantasting van appellantes repertoire door een rechterlijk bevel worde afgewend; dat appellante bij het verkrijgen van een dergelijk bevel ook groot belang heeft o.m. omdat zij haar bedrijf alleen dan behoorlijk kan uitoefenen als bij het in het openbaar ten gehoore brengen van muziek, waarvan de uitvoeringsauteursrechten aan appellante ter verdediging en exploitatie zijn toevertrouwd, deze rechten volkomen worden gerespecteerd; en heeft op voorschreven gronden gevorderd, dat het der Recht bank behage bij vonnis, wat betreft de hieronder sub 3 gevraagde veroordeeling uitvoerbaar bij voorraad en niettegenstaande hooger beroep: Ie. te verklaren, dat de beschreven handelingen van geïntimeerde, bestaande in het zonder toestemming van appellante bij de vertooning van de geluidfsmilm „Fire over England" in het openbaar ten gehoore brengen van in die film opgenomen muziekwerken van den Engelschen componist Richard Addin sell, welke muziekwerken behooren tot het repertoire van appellante, en wel tijdens de voorstellingen van 8 t/m 13 Juli 1938 in het door geïntimeerde geëxploiteerd wordende „City Theater" aan den Westsingel Nos. 7a en b te Amersfoort, zijn onrechtmatig 2e. geïntimeerde op te dragen te verhinderen, dat bij de vertoo ning van geluidsfilms, met behulp van een installatie of instal laties geschikt om muziek langs mechanischen weg ten gehoore 121

Jaarverslagen | 1939 | | pagina 120