laties, geschikt om muziek langs mechanischen weg ten gehoore te brengen, in de door geintimeerde geëxploiteerd wordende bioscooptheaters, „Het City Theater" aan den Westsingel Nos. 7a en b, het ,,Rembrandt Theater" aan de Langestraat No. 127 en het „Grand Theater" aan de Snouckaertlaan No. 4, alle te Amersfoort, muziekwerken in het openbaar worden uitgevoerd, die behooren tot het bij inleidende dagvaarding omschreven repertoire van appellante, omvattende muziek werken haar ten aanzien van de vertooning van geluidsfilms ter verdediging en exploitatie in Nederland toevertrouwd en waarvoor dus toestemming van appellante noodig is; 3e. Geintimeerde te veroordeelen om voor iedere voorstelling waarin het sub 2e genoemde rechterlijk bevel wordt over treden, aan appellante te betalen een dwangsom van 10.000. een en ander met veroordeeling van geintimeerde in de kosten van beide instanties. Overwegende dat Jogchems de grieven bestreden heeft en zijner zijds onder aanvoering van grieven van voormelde vonnissen is gekomen in incidenteel appèl, met conclusie dat het den Hove be- hage op grond van het incidenteel appèl de vonnissen a quo te vernietigen en de appellante, incidenteel geintimeerde, niet-ontvan- kelijk te verklaren in haar in primo ingestelde vorderingen, althans haar die te ontzeggen, en voor het onverhoopt geval, dat Uw Hof mocht meenen het incidenteel ingesteld appèl te moeten verwerpen, de vonnissen a quo te bevestigen, met veroordeeling van de appel lante, incidenteel geintimeerde, in het eerste geval in de kosten van beide instanties en in het tweede geval in de kosten van het hooger beroep. Overwegende dat Buma uitvoerig geantwoord heeft op den eisch in incidenteel appèl en heeft geconcludeerd, dat het den Hove behage de in het incidenteel appèl voorgedragen vier grieven on gegrond te verklaren, met veroordeeling van geintimeerde, inciden teel appellante in de kosten van het incidenteel appèl; Ten aanzien van het recht: Overwegende dat de Rechtbank in haar vonnis van 3 November 1938 de navolgende beslissingen heeft genomen: dat blijkens de in geding gebrachte akte van 1 December 1937 Addinsell aan Buma het recht heeft verleend in Nederland op te treden ter verdediging van zijn uitvoeringsauteursrecht met betrek king tot de door hem gecomponeerde muziek in de litigieuse film, „Fire over England"; J28

Jaarverslagen | 1939 | | pagina 127