bedoeld sub II, de sub-keuringscommissie samen te stellen en even eens de sub-herkeuringscommissies. Bovendien houdt het Comité toezicht op de naleving van de algemeene regelen, welke voor de nakeuring gelden, alsmede op de geheele functionneering van het keuringsorgaan. Het Comité vergadert zoo noodig eenmaal per maand. II. De Algemeene Keuringscommissie bestaat uit ten minste 50 leden. De benoeming van deze leden geschiedt op voordracht van het Comité door de Katholieke Film Centrale. Met het oog op de herkeuring van films, welke in den regel in een der gemeenten van Noord-Brabant of Limburg zal geschieden, moeten ten minste 10 leden van de Algemeene Keuringscommissie in Noord-Brabant en Limburg woonachtig zijn. III. Elke sub-Keuringscommissie moet bestaan uit ten minste 3 leden. Mocht een lid verhinderd zijn aan een keuring, waarvoor dat lid is aangewezen, deel te nemen, dan moet het Comité het vervangen door een ander lid. Ook de sub-Herkeuringscommissie bestaat uit ten minste 3 leden. Het Comité kan de regeling ter zake van de vervanging dele- geeren aan een zijner leden. IV. De gedelegeerde van het Comité, aan wien bijzondere vol machten zijn verleend, als bedoeld sub I, met het oog op bijzon dere spoedeischende gevallen, die zich bij het keuringswerk kun nen voordoen, heeft mede tot taak de administratie in te richten, hetgeen geschiedt in samenwerking met het Centraal Bureau voor de Katholieke Film Actie. V. Aan nakeuring zijn onderworpen alle hoofdfilms en één- of twee-acters van het zoogenaamde bijwerk, welke door de Centrale Commissie voor de Filmkeuring zijn toegelaten, ongeacht voor welke leeftijdsklasse. Daarvan zijn uitgesloten filmjournaals, actualiteitenfilms en ook alle teekenfilms, tot het zoogenaamde bijwerk behoorende, althans voor zoover deze korter zijn dan 600 meter. VI. In den regel geschiedt de nakeuring te Amsterdam en wel in de showrooms van de filmverhuurkantoren. Ten behoeve van filmverhuurkantoren, die hetzij in het geheel geen eigen showroom hebben, hetzij niet in Amsterdam gevestigd zijn, stelt de K.F.C, zelve kosteloos een showroom te Amsterdam beschikbaar voor de keuring van de door deze kantoren ter na keuring aan te bieden films. Deze keuring geschiedt in de volgorde van binnenkomst der aan vragen. De filmverhuurder, die een film ter nakeuring heeft aan 137

Jaarverslagen | 1939 | | pagina 136