te bieden, vult een door het Nakeuringsorgaan vastgesteld for mulier in, waarbij hij tevens kan mededeelen, op welk tijdstip hij bij voorkeur de nakeuring wil laten geschieden. De aanvrage om een film te laten nakeuren moet liefst binnen een maand, nadat de Centrale Commissie voor de Filmkeuring de film heeft toegelaten, aan de Nakeuringscommissie worden inge zonden. Tenzij anders schriftelijk met den filmverhuurder is overeenge komen, moet de keuring geschieden binnen 20 dagen na ontvangst van de aanvrage. Deze termijn kan éénmaal, bij gemotiveerd schrij ven, met 10 dagen worden verlengd. Is echter de keuring niet binnen deze termijnen geschied, dan wordt de film geacht door het keuringsorgaan der K.F.A. te zijn toegelaten voor dezelfde leeftijdsklasse als door de Centrale Com missie voor de Filmkeuring is bepaald. VII. Het aanvraagformulier zal aldus luiden: ,,Aan de Katholieke Film Centrale. Ondergeteekende te verzoekt U, onder overlegging van een beknopte beschrijving, voor de openbare voorstellingen, te geven door hen, die zich onder bij zonder toezicht hebben gesteld van de K.F.C., een toelaatbaarheids- bewijs af te geven van de film Titel: Fabrikaat: Lengte: Aantal acten: Toegelaten door de Centrale Commissie: Onder nummer: Voor den leeftijd: De keuring wordt verzocht voor of op en kan geschieden te Datum, Handteekening." Het formulier van het Keuringsorgaan, waarbij de beslissing der Keuringscommissie worde medegedeeld, zal als volgt kunnen luiden: „Katholieke Film Centrale. Aan Mijne Heeren, Uw film fabrikaat lengte 138

Jaarverslagen | 1939 | | pagina 137