door de Centrale Commissie voor de Filmkeuring toegelaten onder novoor vertooning voor personen van den leeftijd van werd door de Katholieke Film Centrale bij haar keuring van toegelaten voor personen van den leeftijd van voor openbare voorstellingen, te geven door hen, die zich onder bijzonder toezicht van de Katholieke Filmcentrale hebben gesteld; niet toegelaten. Deze uitspraak is gegrond op de navolgende overwegingen: Aan den filmverhuurder wordt gratis op aanvrage het door hem gewenschte aantal keuringskaarten ter begeleiding van de film ver strekt. VIII. Een herkeuring vindt plaats: a. Indien de filmverhuurder, die de betrokken film ter nakeuring heeft aangeboden, daartoe, echter binnen een maand na dag- teekening van de beslissing der eerste sub-commissie, een aanvrage indient; b. indien het Comité of een zijner leden overwegende bezwaren heeft tegen den uitslag der keuring en binnen 7 dagen na dag- teekening van de beslissing der eerste sub-commissie daartoe een aanvrage indient. IX. De Herkeuringscommissie keurt, zooals bepaald sub II. in een gemeente in Noord-Brabant of Limburg. Zooals tevens is bepaald sub III geschiedt de herkeuring door een commissie van drie leden, waarvan er ten minste twee in de diocesen Den Bosch, Breda of Roermond woonachtig moeten zijn. Degene, die de herkeuring heeft aangevraagd, of zijn vertegen woordiger, is bevoegd om in de zitting van de Herkeuringscommis sie te verschijnen ten einde zijn aanvrage mondeling toe te lichten. In de Herkeuringscommissie kunnen geen zitting nemen leden, die aan de eerste keuring hebben deelgenomen. X. Behoudens de kosten voor het gebruik van showroom en verbonden aan verpakking en verzending der films, welke gedragen worden door den filmverhuurder, die een film ófwel ter nakeuring ófwel ter herkeuring heeft aangeboden, zullen het film- en bio scoopbedrijf, c.q. den Nederlandschen Bioscoop-Bond geen kosten in rekening worden gebracht. Wanneer een aanvrage tot herkeu ring wordt gedaan als bedoeld in VIII sub b komen de kosten voor het gebruik van showroom en verbonden aan verpakking en 139

Jaarverslagen | 1939 | | pagina 138