Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders JAARVERSLAG OVER 1939 Het is wel onder zeer bijzondere omstandigheden, dat op mij, als Secretaris onzer Afdeeling de plicht rust, U verslag uit te brengen over onze verrichtingen gedurende het afgeloopen jaar. Het is nog slechts 25 jaar geleden, dat wij allen meenden, dat ■er nooit meer, althans niet binnen een zoo korten tijd, een oorlog zou uitbreken. En toch bevinden wij ons reeds vanaf Augustus van dit jaar in een nieuwen Europeeschen oorlog. Wij mogen van geluk spreken, dat ons land. evenals in 19141918, tot op heden buiten dezen oorlog is gebleven. Wij mogen slechts hopen, dat het ons beschoren moge zijn, om ook in de toekomst onze neutraliteit te handhaven. Ik moest dit chapiter wel aanroeren, omdat de internationale situatie van geweldigen invloed is op het filmverhuurbedrijf. De moeilijkheden, waarmede wij in normale tijden te kampen hebben, zijn reeds zeer groot. Evenwel zullen wij het feit onder de oogen moeten zien, dat deze hinderpalen in de toekomst zich nog zullen uitbreiden. Slechts door eendrachtig strijden zullen wij ook deze, naar wij hopen, te boven komen. Het spreekt van zelf, dat de bovengenoemde internationale moeilijkheden een grooten invloed hebben gehad op het programma, dat het Bestuur van onze Afdeeling zich aan het begin van dit jaar had gevormd. Verschillende belangrijke vraagstukken zijn onopgelost gebleven. Evenwel mag hieruit niet worden geconclu deerd, dat de programma-punten, waarop ik doel, thans volkomen van de baan zijn. Verschillende vraagstukken dienen echter tot .rustiger tijden te blijven liggen. Ik zal thans overgaan tot het memoreeren van enkele der belang rijkste gebeurtenissen in ons bedrijfsleven: In de eerste plaats doel ik hierbij op het totstandkomen van een nieuw Algemeen Bedrijfsreglement en een Reglement op de Lijst van Geen Bezwaar. Ik wensch hierbij in een adem te noemen het 145

Jaarverslagen | 1939 | | pagina 142