gesteld, hetwelk thans door het Hoofdbestuur verder wordt behandeld. Met voldoening kan worden geconstateerd, dat het afgeloopen jaar wederom een belangrijke vermindering van het aantal boycot ten en sommaties te zien gaf. Ik moge thans overgaan tot eenige nadere detailleering van de verrichtingen onzer Afdeeling: Bestuursvergaderingen werden gehouden op 9 Januari, 16 Januari, 13 Februari, 17 Februari, 22 Februari, 23 Maart. 27 Maart, 12 Juni, 26 Juni, 3 Juli. 11 Augustus. 21 Augustus, 4 September, 11 September, 24 October, 30 October en 22 December. Aangezien het geen usance is, om het verhandelde op Bestuursvergaderingen te publiceeren, volsta ik met de opsomming van bovengenoemde data. Buiten deze Bestuursvergaderingen vonden nog een vijftal con ferenties plaats tusschen den Voorzitter en enkele daartoe uitge- noodigde groepen leden (op 27 Maart, 3 April. 11 April, 2 Mei en 1 Juni). Deze conferenties, belegd op initiatief van den Voorzitter, hadden ten doel om een overzicht te krijgen van de verschillende bedrijfsmoeilijkheden, waarmede onze leden te kampen hebben. Uit deze besprekingen is komen vast te staan, dat deze moeilijkheden inderdaad niet gering zijn, doch dat het tevens zeer moeilijk is, volledige overeenstemming te verkrijgen omtrent eventueele maat regelen, welke tot verbetering zouden kunnen leiden. Echter be schikt het Bestuur door deze conferenties over uitgebreid studie materiaal aan de hand waarvan nadere voorstellen worden over wogen. De data der gehouden ledenvergaderingen zijn: 9 Januari, 13 Februari, 27 Februari, 27 Maart. 26 Juni, 4 September, 11 Sep tember, 30 October en 13 November. 9 Januari: Benoeming van de leden voor den Ledenraad; 13 Fe bruari: Jaarvergadering. De aftredende Bestuursleden C. S. Roem en J. de Wind worden herkozen. De heer L. Groen wordt opnieuw candidaat gesteld als lid van het Hoofdbestuur; 27 Februari: Be handeling van het eerste concept Algemeen Bedrijfsreglement en concept Reglement Lijst van Geen Bezwaar. Er wordt een motie aangenomen, waarin het Hoofdbestuur er kennis van wordt gege ven, dat deze concepten voor onze Afdeeling niet acceptabel zijn, waarbij tevens richtlijnen worden aangegeven voor nieuwe con cepten; 27 Maart: Behandeling van de Agenda voor de Algemeene 147

Jaarverslagen | 1939 | | pagina 144