Jaarlijksche Vergadering. Herbenoeming van de heeren R. Minden en L. Katz als leden van de Prijzencommissie. Tevens benoeming als zoodanig van den heer I. Feitsma, in de plaats van den heer Ch, Peereboom, die zich niet meer herkiesbaar had gesteld; 26 Juni: Discussie over de toelating van een lid-filmverhuurder; 4 Sep tember: Bespreking omtrent het verleenen van reductie op entree prijzen aan militairen. Benoeming van een commissie tot het ont werpen van een regeling voor de verzending van films in noodgevallen; 11 September, 30 October, 13 November: Deze ver gaderingen waren gewijd aan de bestudeering van een schema, behelzende een nieuw keuringsorgaan van de K.F.A., alsmede de keuringsnormen van de K.F.C. In de eerstgenoemde vergadering werd besproken het Hoofdbestuur te verzoeken, deze kwestie in verband met de bijzondere tijdsomstandigheden te willen opschor ten. Doch dit bleek niet mogelijk. In de laatstgenoemde vergadering werd een motie aangenomen, waarbij de wenschelijkheid werd uitgesproken, dat door de Centrale Filmkeuring als A en B ge keurde films slechts tot een hoogeren leeftijdsgrens konden worden toegelaten, doch nimmer als ontoelaatbaar zouden kunnen worden afgekeurd. Het Bestuur onderging dit jaar geen wijziging en bestaat uit de heeren: C. S. Roem, Voorzitter; J. Wessel, Vice-Voorzitter; J. de Wind, Secretaris; L. Groen, Penningmeester; J. S. Croeze, Com missaris. In den Ledenraad hebben de navolgende filmverhuurders zitting, De heeren: C. S. Roem (Vice-Voorzitter), L. C. Barnstijn, H. S. Boekman, J. S. Croeze, J. W. de Groot, L. Katz, F. L. D. Streng- holt, C. van der Wilden en G. H. Witmondt. In het Hoofdbestuur is onze Afdeeling vertegenwoordigd dooi de heeren: C. S. Roem, J. Wessel, L. Groen en de Wind; terwijl de heeren C. S. Roem en J. Wessel deel uitmaken van het Dage- lijksch Bestuur van den Bond. Onze arbiters in de Commissie van Geschillen zijn de heeren: P. J. Burbach, L. Katz en C. van der Wilden. Als plaatsvervangend Voorzitter fungeerde ook het afgeloopen jaar wederom de heer J. Wessel. Het doet mij buitengewoon genoegen, dat het Hoofdbestuur erin geslaagd is een onzer ex-Bestuursleden, n.1. den heer B. D. Ochse. 148

Jaarverslagen | 1939 | | pagina 145