bereid te vinden de functie als Voorzitter van den Raad van Beroep te accepteeren. Deze functie zal moeilijk beter door iemand anders dan den heer Ochse, over wiens capaciteiten als oud Bestuurslid ik voldoende kan oordeelen, worden vervuld. Onze scheidslieden, welke hierin zitting hebben, zijn de heeren L. Groen. R. Minden, J. S. Croeze en J. L. Paerl. In de Prijzencommissie vervult de heer C. S. Roem de functie van Vice-Voorzitter, terwijl wij verder hierin vertegenwoordigd zijn door de heeren L. Katz, R. Minden, I. Feitsma en G. H. Wit- mondt. Bij het begin van het vereenigingsjaar telde onze Afdeeling 51 leden. Als lid werd in den loop van dit jaar ingeschreven de Select Film te Baarn, terwijl wegens boycot afviel de F.I.M. Film te Amsterdam, zoodat het aantal leden aan het einde van dit jaar wederom 51 bedroeg. In 1939 werden 1944 (v. j. 3088) sommaties verzonden, waarvan aan 4 (v. j. 9) theaters meer dan 100 sommaties. Opgevorderd werd een bedrag van ƒ120.877.71 (vorig jaar f 181.160.41). Gedurende het afgeloopen jaar werden 16 (v. j. 46) boycotten uitgevaardigd. In 1939 werden ontvangen 2124 (v. j. 2062) brieven, terwijl verzonden werden 6695 (v. j. 7224) brieven, waarbij het aantal ingekomen brieven voor aangevraagde sommaties niet mede- geteld is. Aan het slot van dit verslag wensch ik nog het volgende te memoreeren: In het begin van dit jaar werd het bioscoopconflict te Tegelen beëindigd. Het is derhalve wederom mogelijk hier films te verhuren. De heer C. van der Wilden werd kort na de afkondiging dei- mobilisatie benoemd tot chef van de afdeeling Filmdienst bij den Generalen Staf. Het verheugt mij, dat in deze belangrijke functie een onzer leden werd benoemd. Eveneens kort na de afkondiging der mobilisatie kwamen er moeilijkheden ten opzichte van door onze leden uitgebrachte jour- 149

Jaarverslagen | 1939 | | pagina 146