Commissie ook weer in het afgeloopen jaar gehandeld. Niette min moest een geval betreffende de vaststelling van een minimum prijs in hooger beroep door het Hoofdbestuur behandeld worden. Ons Afdeelingsbestuur handhaafde echter het aan de Prijzen-Com- missie gegeven advies, hetwelk ook door het Hoofdbestuur: werd gevolgd. Ook met het Hoofdbestuur, den Afdeelingsraad en de andere Afdeelingen van den Bond was onze verstandhouding onveranderd goed. In het Hoofdbestuur zetelt onze Voorzitter, de heer W. K. G, van Royen, die in de jaarvergadering van den Bond zonder tegen- candidaat werd herbenoemd als penningmeester. Onze Penningmeester, de heer J. ter Linden, vertegenwoordigt onze Afdeeling in den Ledenraad en met hem heeft onze Vice- Voorziter, de heer H. Ehrlich, zitting in den Afdeelingsraad. Van dit laatste college maakt ook onze Voorzitter, de heer W. K. G. van Royen, als vertegenwoordiger van het Hoofdbestuur deel uit. In de Prijzen-Commissie was onze Afdeeling vertegenwoordigd door den heer A. P. du Mee, directeur van het Rialto Theater. De Filmbeurscommissie telt onder haar leden den heer N. Bier man van het Luxor Theater, en de Televisie-Commissie den heer A. Gelder van de NV. Cineac. Elf Bestuursvergaderingen zijn in het afgeloopen jaar gehouden. Verder heeft het Dagelijksch Bestuur vele malen geconfereerd met vertegenwoordigers van onderscheidene Amsterdamsche organisa ties, o.m. met het Bestuur van de Afdeeling Amsterdam van den Alg. Ned. Metaalbewerkersbond, De besprekingen met voornoemde vakvereeniging hadden be trekking op de arbeidsvoorwaarden der operateurs, welke bij ver schillende bioscoopondernemiingen, als gevolg van het tusschen het Afdeelingsbestuur met de betrokken directies gevoerd overleg, ver beterd zijn. In een der gehouden Bestuursvergaderingen is o.a. ingevolge art. 11 van het Prijsbescherming-Reglement en art. 6 van het Uniform Afdeelingsreglement de straf van waarschuwing opgelegd aan een onzer leden, dat in strijd met eerstgenoemd Reglement op groote schaal vrijbiljetten voor z.g. premières heeft uitgegeven. Een ander lid had van het Afdeelingsbestuur een' berisping te incasseeren, eveneens wegens het in strijd handelen met het Prijs bescherming-Reglement, hetgeen hierin bestond, dat per adverten- 156

Jaarverslagen | 1939 | | pagina 153