een duurtetoeslag aan de personeelen der Amsterdamsche bioscoop- ondernemingen gegeven behoort te worden, moest door het Afdee- lingsbestuur in studie worden genomen. Aangezien de uitgifte op groote schaal van gratis toegangsbe wijzen aan werkloozen geleid heeft tot een wantoestand en zij bo vendien in strijd geacht moet worden met art. 8 van het Prijsbe- scherming-Reglement, heeft het Bestuur met instemming van de Ledenvergadering der Afdeeling besloten de uitgifte van z.g. bio- scoopkaarten aan werkloozen stop te zetten. Het Afdeelingsbestuur heeft ook gemeend in een rondschrijven aan de leden te moeten waarschuwen om geen reductiebiljetten resp. vrijbiljetten ten behoeve van door vereenigingen en/of clubs te houden tombola's te verstrekken. Met de directie van het Algemeen Handelsblad werd de be staande overeenkomst nopens een bepaald regeltarief weer voor een jaar gecontinueerd en met de directie van het dagblad De Telegraaf werden klachten behandeld over de wijze van „opmaak" der adver tentiepagina's, alsmede over enkele andere aangelegenheden, meer speciaal betrekking hebbende op de wijze, waarop beschrijvingen van films gegeven worden. Ingevolge een desbetreffend verzoek aan het Afdeelingsbestuur, heeft de Ver. voor Vreemdelingenverkeer Amsterdam voorgedragen onzen Vice-Voorzitter, den heer H, Ehrlich, te benoemen in de amusements-commissie, die ingevolge deze voordracht als zoodanig benoemd is. In 29 rondzendbrieven heeft het Afdeelingsbestuur onderscheidene: beslissingen, verzoeken en suggesties ter kennis van de leden ge bracht. Vijf ledenvergaderingen zijn in 1939 gehouden; op 23 Februa werden in de Jaarvergadering het jaarverslag en de rekening en ver antwoording over 1938 behandeld en de contributieaanslagen op dezelfde grondslagen als in 1938 vastgesteld. De heer W. K. G. van Royen werd tot Voorzitter herkozen, terwijl tot leden dei- Commissie van Verificatie werden benoemd de heeren N. Bierman. E. Chermoeck en A. Gelder. Tot lid van den Afdeelingsraad werd weer aangewezen de heer' J. ter Linden. De op 30 Maart gehouden Ledenvergadering heeft de agenda der op 3 April belegde Jaarvergadering van den Bond behandeld. Op 28 Augustus is een Ledenvergadering bijeengeroepen, hoofd- 158 I'!

Jaarverslagen | 1939 | | pagina 155