zakelijk voor de behandeling van het concept-Algemeen-Bedrijfs- reglement, alsmede van het concept-Bedrijfsreglement op de Lijst van Geen Bezwaar. In deze vergadering werd ondergeteekende. C. A. H. F. Hinke, gekozen tot Secretaris in de vacature G. van Laeken, terwijl in zijn plaats tot bestuurslid werd benoemd de heer W. F. Dubbeldeman (directeur N.V. Ambio). In de Ledenvergaderingen van 4 September en 5 October werd hoofdzakelijk behandeld de ingevolge het besluit van het Hoofd bestuur getroffen regeling in zake de reductieverleening ten be hoeve van de wegens de mobilisatie onder de wapenen geroepen militairen beneden den rang van onderofficier. Met groote vreugde moge ten slotte gememoreerd worden, dat ook nu weer de Amsterdamsche bioscopen aan de spits bleven, waar- het betrof de opbrengst van de collectes in de Amsterdamsche bio scopen ten bate van de Stichting „Bio-Vcantieoord". Vooral de laatstelijk gehouden Kerstcollecte, waarvan 50 van de opbrengst aan het Algemeen Steuncomité 1939 is afgedragen, is voor de, hoofdstedelijke bioscopen een groot succes geworden. Met Paschen was de opbrengst der Amsterdamsche bioscopen 7.217.57 (tegen ƒ5.059,20 in 1938) en in de Kerstweek werd een totaal bedrag van 15.000,41 (vorig jaar ƒ7.893.76) door de leden van de Afdeeling Amsterdam opgebracht. Met den wensch, dat de Amsterdamsche bioscoopondernemingen de moeilijkheden, die door den gecompliceerden internationalen toe stand voor het geheele bedrijfsleven zijn ontstaan, mogen overwin nen, moge ik met een woord van dank aan mijn medebestuursleden, alsmede aan den administrateur der Afdeeling voor de van hen ondervonden medewerking in het afgeloopen jaar dit verslag be sluiten. C. A, H. F. HINKE, Amsterdam, 21 Februari 1940. Secretaris. 159

Jaarverslagen | 1939 | | pagina 156