Afdeeling Rotterdam JAARVERSLAG OVER 1939 Volgens art. 13 van het Uniform Afdeelingsreglement heb ik de eer U hierbij verslag uit te brengen over het vereenigingsjaar 1939, waarin ik de belangrijkste feiten en verrichtingen onzer af deeling uiteenzet. Het is wel onder zeer bijzondere omstandigheden, dat ik thans verslag dien uit te brengen over het jaar 1939. Wederom wordt Europa geteisterd door een oorlog. De internationale onrust heeft ons land thans nog niet aangetast, alhoewel reeds vele factoren er op wijzen, dat door de totale ont wrichting van den internationalen handel ook ons land, dat naar ik vurig hoop, zijn neutraliteit naar alle zijden zal weten te hand haven, zich niet zal kunnen onttrekken aan den invloed, die daar van zal uitgaan. En dan mag men zeker wel in een stad als Rotterdam, die met geheel haar handel en scheepvaart uitsluitend en alleen is aange wezen op de internationale markt, met vaste hand voortwerken aan versteviging van ons bedrijf, opdat, wanneer straks de terugslag van de slechte verhoudingen op internationaal handelsgebied haar invloed zal doen gelden op ons_ voor conjunctuurschommelingen zoo vatbaar bedrijf, wij klaar staan om deze schokken op te vangen en niet bij de eerste de beste inzinking worden omver geworpen. Dat dit alleen kan geschieden, wanneer wij ook in de toekomst steeds met elkander met vaste hand onze belangen zullen blijven verdedigen en wij in loyale concurrentie elkaar blijven steunen en helpen, spreek ik hierbij de hoop uit, dat, evenals dit in de afge- loopen jaren het geval is geweest, er steeds in onze afdeeling sa menwerking en goede verstandhouding ter bevordering van eikaars belangen en daardoor van ons algemeen belang zullen blijven bestaan. In de allereerste plaats moet mij hier een bekentenis van het hart. In het jaarverslag over 1938 heeft het cijfermateriaal over 1938 mij geïnspireerd tot zeer optimistische gevolgtrekkingen. 360

Jaarverslagen | 1939 | | pagina 157