en dergelijke, ten behoeve van buitenstaanders. Op zijn beurt ging dit concept vergezeld van een uitvoerige toelichting. De gevoerde besprekingen leidden er toe, dat verschillende amen dementen werden ingediend en bij het Hoofdbestuur tevens vele wenschen met betrekking tot de voorgenomen reglementeering naar voren werden gebracht. Het overleg in den boezem van de Be drijfsafdeling Filmverhuurders had zelfs tot gevolg, dat men in een op Maandag, 27 Februari gehouden buitengewone ledenver gadering dezer Afdeeling een motie aannam, waarbij het Hoofd bestuur werd uitgenoodigd, de ingediende concept-bedrijfsregle- menten om te werken en dezen een meer positief karakter te geven, zulks in overeenstemming met de schriftelijke toelichting, waarvan de concepten vergezeld gingen. Men wenschte n.1. te komen tot een toestand, waarin nieuwe zaken vrijelijk zouden kunnen worden opgericht, respectievelijk bestaande zaken zouden kunnen worden overgenomen, mits voldaan werd aan bepaalde voorwaarden in zake credietwaardigheid, vakkennis, behoefte en bepaalde belangen van bedrijf en leden. Nadat aan het Hoofdbestuur gebleken was, dat ook de Afdee- lingsraad ingrijpende wijzigingen gewenscht achtte, heeft het in zijn vergadering van 7 Maart besloten aan het verzoek van de Bedrij f saf deeling Filmverhuurders gevolg te geven en derhalve de bij den Ledenraad aanhangig gemaakte concepten te herzien. Met deze herziening heeft het Hoofdbestuur den grootst moge- lijken spoed betracht. Bij de samenstelling van de nieuwe concepten, welke in Juli d.a.v. zijn verschenen, is het Hoofdbestuur uitgegaan van de gedachte, dat van het karakter, hetwelk de vorige besluiten ken merkte, geheel moest worden afgeweken. Met de nieuwe bedrij f s- reglementeering zou namelijk een periode moeten worden ingeluid, waarin men vrijelijk nieuwe bedrijven zou kunnen oprichten, mits de vestiging zou geschieden binnen de grenzen van het specifiek bedrijfsbelang en derhalve zou voldoen aan daarvoor gestelde normen. Een Algemeen Bedrijfsreglement Het nieuwe bedrijfsreglement, dat de vestiging van nieuwe zaken behandelde, werd eenvoudigweg „Algemeen Bedrijfsregle ment" genoemd. Als algemeen beginsel lag aan dit reglement ten grondslag (artikel 2), dat voor het nieuw gaan exploiteeren van een bedrijf of een bedrijfstak in het film- en bioscoopbedrijf een 15

Jaarverslagen | 1939 | | pagina 15