Afdeeiing „Het Zuiden" JAARVERSLAG OVER 1939 De algemeene toestand in ons bedrijf, voorzoover het onze Afdeeiing aangaat is, zooal niet bevredigend, dan toch niet slechter te noemen dan het voorgaande jaar. Hier en daar viel toeneming van het bezoek te constateeren, hetgeen voor een groot deel te danken is aan de vrij sterke militaire bezetting in Brabant en Limburg. Een van de overblijfselen uit de moeilijke jaren, die achter ons liggen, is de saneering van een der bioscopen in onze Afdeeiing, welke saneering door het Bestuur onzer Afdeeiing ter hand is ge nomen. Met voldoening moge thans worden geconstateerd, dat deze saneering uitstekend heeft gewerkt, zoodat de betrokken exploitant, naar het zich laat aanzien, de moeilijkheden binnen afzienbaren tijd te boven komt. In dit verband betuig ik gaarne mijn erkentelijkheid aan het adres van den Administrateur der Bedrijfsafdeling Film verhuurders, den heer H. J. Meyer, die in opdracht en met mede werking van de filmverhuurders op zeer onbaatzuchtige en verdien stelijke wijze het zijne heeft bijgedragen tot het welslagen van meer- bedoelde reorganisatie. Het Bestuur onzer Afdeeiing kwam in het afgeloopen jaar 8 maal bijeen, terwijl 6 algemeene ledenvergaderingen werden gehouden. De belangstelling van de zijde der leden voor deze vergaderingen was over het algemeen verheugend te noemen. Niettemin zou het het Bestuur aangenaam zijn, dat het op de ledenvergaderingen in de toekomst ook die leden zou kunnen zien verschijnen, die tot nog toe schitterden door afwezigheid. Een groot deel van het Bestuurswerk der Afdeeiing gold de voor bereiding en de totstandkoming eener nieuwe overeenkomst tusschen het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoop-Bond en de Vereeniging van Noord-Brabantsche en Limburgsche Gemeenten voor Gemeenschappelijke Filmkeuring, ter vervanging van het accoord van 1929 in zake de nakeuring van films. Over het ver handelde dienaangaande is ongetwijfeld in het jaarverslag van den 176

Jaarverslagen | 1939 | | pagina 173