Bond het noodige medegedeeld, zoodat wij kunnen volstaan met het vertrouwen uit te spreken, dat dit nieuwe accoord aan het bedrijf in deze gewesten de rechtszekerheid geeft, welke het zoo van noode heeft om tot ontplooiing te kunnen komen. Zij vermeld, dat ondergeteekende namens de Afdeeling „Het Zuiden" met den Vice-Voorzitter van den Bond, den heer C. S. Roem, en den Bondsdirecteur, den heer A. de Hoop, zitting heeft gehad in de Commissie, welke in het leven is geroepen om een schema op te stellen van de organisatie en de normen der Zuide lijke nakeuring. Ondergeteekende is door het Hoofdbestuur tevens aangewezen als lid van het Nakeuringsorgaan, als hoedanig hij het bedrijf vertegenwoordigt. Hier past een woord van erkentelijkheid voor de wijze, waarop het Hoofdbestuur bij de onderhandelingen, welke aan de over eenkomst zijn voorafgegaan, de belangen van de leden onzer Afdeeling heeft behartigd. Ongetwijfeld heeft het bedrijf in de Zuidelijke provinciën zich door dit accoord vele beperkingen opgelegd, doch daarnaast mag worden geconstateerd, dat ook eenige resultaten zijn bereikt, die met vreugde mogen worden begroet. Dank zij de pogingen van het hoofdbestuur der Katholieke Film- actie als gevolg van het onderhavig accoord zijn in verschillende gemeenten reeds de leeftijdsbepalingen opgeruimd, welke voordien als een belemmering werden gevoeld. Het accoord heeft ook tot gevolg gehad, dat aan de zes jaar lange sluiting van de bioscoop te Tegelen een eind is gekomen,terwijl ook het bestuur dezer ge meente de leeftijdsverordening ter plaatse, welke de oorzaak is geweest van zooveel strijd, heeft opgeheven. Het bedrijf in onze Afdeeling onderging hier en daar eenige uit breiding van beteekenis. Zoo opende de N.V. Mabi haar Hebios Bioscoop te Heer. terwijl de heer A. H. L. Zümdick een up to date nieuwe bioscoop opende in de gemeente Blerick. De opening dezer zaak had plaats ten tijde van de geboorte van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Irene. En zoo werd. nadat men zich op voorstel van den Burgemeester ter zake telegrafisch met de Prinselijke Ouders in verbinding had gesteld, op den dag der blijde gebeurtenis in het Koninklijk Huis met toestemming van het Prinselijk Paar aan de bioscoop de naam onzer jongste Prinses verbonden. De oorspronkelijke naam, Royal Theater, werd Royal Theater „Irene". 177

Jaarverslagen | 1939 | | pagina 174