PRIJZENREGLEMENTEERING Kwalificeerden we den inhoud van het vorige hoofdstuk als zóó voornaam, dat we het logisch achtten, dat deze de eerste plaats in dit verslag innam, de tweede plaats dient dan zeer zeker te worden ingenomen door een verslag van hetgeen in het afgeloopen jaar verhandeld is met betrekking tot het Minimum-Prijzen-Reglement en het Prijsbescherming-Reglement. Het vorig jaar nog werden aan deze reglementen twee afzon derlijke hoofdstukken gewijd. Thans reeds zijn ze in één hoofdstuk te zamen gebracht, omdat de practijk wel heeft uitgewezen, hoezeer de in deze reglementen vervatte materie één is. De consequentie daarvan is in het afgeloopen jaar nog niet getrokken, namelijk in dier voege, dat de reglementen tot een nieuw reglement zijn samen gevoegd. Het voorbereidend werk daartoe werd echter reeds ver richt en men mag aannemen, dat een nieuw reglement, hetwelk de geheele materie der prijs- en rangbescherming omvat, in 1940 het licht zal zien. Overduidelijk is wel gebleken, dat, wil men de entreeprijzen beschermen en de ontvangsten van het bedrijf verbeteren, men er niet alleen komt met een reglementeering van den minimumentree- prijs. Daarmede moet gepaard gaan een reglementeering, zooals in het Prijsbescherming-Reglement was voorzien, maar dan in één verband. Minimum-Prijzen-Reglement Evenals in het vorig jaar functionneerde het Minimum-Prijzen- Reglement ook in het afgeloopen jaar bevredigend. Bezwaren van de zijde der leden werden weinig vernomen en, voorzoover ze aan den dag traden, werd er, waar mogelijk, rekening mede gehouden. In 1938 was het Hoofdbestuur door diverse wijzigingen van dit reglement reeds aan een aantal wenschen en in de practijk gebleken behoeften tegemoet gekomen. In 1939 deed het den Ledenraad een voorstel toekomen om zoowel aan dit reglement als aan het Prijs bescherming-Reglement een bepaling toe te voegen, volgens welke het Hoofdbestuur in zeer bijzondere gevallen, en wanneer zulks naar de meening van dit College in het algemeen belang is van het Nederlandsch film- en bioscoopbedrijf, op gemotiveerd schrif telijk verzoek dispensatie kan verleenen. Tijdens de discussies in 23

Jaarverslagen | 1939 | | pagina 23