den Ledenraad bleek reeds, dat de gevallen, waarvoor het Hoofd bestuur deze dispensatiebepaling wenschte te hanteeren, in het reglement zijn voorzien. Dientengevolge werd het voorstel in kwestie aangehouden, ten einde het bij de voorgenomen coördinatie der onderwerpelijke reglementen nader onder de oogen te zien. Uit dit alles blijkt wel van welk een beteekenis het is, dat maat regelen, welke rechtstreeks een bedrijf raken, door de bedrijfs organisatie zelve worden genomen en uitgevoerd. Het bedrijf kan daardoor niet alleen rekenen op een soepele toepassing, maar ook op de voortdurende zorg, dat de getroffen maatregelen dien stig blijven aan de belangen van dit bedrijf en het niet in een keurslijf snoeren. Het algemeen resultaat van de onderhavige reglementeering komt dezen keer niet zoozeer tot uiting in een stijging van den gemiddelden entreeprijs. Zooals in de inleiding is vermeld, is deze voor de zeven groote gemeenten gedaald van 47 op 46 cent. Deze teruggang is intusschen meer te wijten aan het feit, dat het groote aantal nieuwe bioscoopbezoekers van dit jaar voornamelijk de lagere rangen is gaan bezetten, dan aan een verlaging van den entreeprijs. In hoeverre in de algemeene prijsstijging, welke thans valt waar te nemen, een aanleiding moet worden gezocht om middels de prijzenreglementeering te geraken tot een verhooging van het gemiddeld prijsniveau, is een vraag, die in de naaste toe komst zeer zeker de noodige bestudeering waard is. Immers wat vroeger niet als exces op concurrentiegebied kon worden aange merkt, kan dit niettemin automatisch geworden zijn, als gevolg van den inmiddels niet onbelangrijk gestegen kostenindex. De uitvoering De samenstelling van de P.C. Colleges was in het afgeloopen jaar als volgt: Voor de gemeente Amsterdam A. P. du Mée en R. Minden, voor de gemeente Den Haag E. Alter en I. Feitsma, voor de gemeente Rotterdam H. Gerschtanowitz en L. Katz, voor de gemeenten, behoorende tot het ressort van de Afdeeling „Het Centrum" J. van Bentum en G. H. Witmondt, voor de gemeenten, behoorende tot het ressort van de Afdeeling „Het Noorden" J. P. Rust en G. H. "Witmondt, voor de gemeenten, behoorende tot het ressort van de Afdeeling „Het Oosten" L. J. Lievenboom en L. Katz, voor de 24

Jaarverslagen | 1939 | | pagina 24