Hiervan werden in totaal 79 ingewilligd, namelijk 33 ten behoeve van wijzigingen van bestaande minimumprijzen etc, 32 ten behoeve van de vaststelling van minimumprijzen voor journaalvoorstellin gen, 13 ten behoeve van de vaststelling van minimumentreeprijzen etc. voor nieuwe bioscopen en één ten behoeve van een reizende bioscooponderneming. Afgewezen werden 18 aanvragen. Afgezien van de reeds vermelde twee gevallen, waarin beroep bij het Hoofd bestuur werd ingediend, werd van de vaststellingen buiten de jaarlijksche vaststelling om éénmaal in beroep gegaan bij het Hoofdbestuur. Ook in dit geval werd het beroep afgewezen en de beslissing van het betrokken P.C. College bevestigd. Door de onderscheidene P.C. Colleges werden in het afgeloopen jaar 43 zittingen gehouden (tegen 50 in het jaar daarvoor). Het P.C. College voor Amsterdam kwam 5 maal bijeen, dat voor Rot terdam eveneens 5 maal, voor 's-Gravenhage 4 maal, voor de ge meenten, ressorteerende onder de Afdeeling Het Centrum, 5 maal, onder de Afdeeling Het Noorden 4 maal, onder de Afdeeling Het Oosten, 7 maal, onder de Afdeeling Het Westen, 6 maal en onder de Afdeeling Het Zuiden, 7 maal. Zooals in het vorig verslag reeds is medegedeeld, zijn de verschil lende vaststellingen krachtens het Minimum-Prijzen-Reglement ten behoeve van de bioscopen op het Bondsbureau door middel van een kaartsysteem vastgelegd en bijgehouden, zoodat het Hoofdbestuur ter zake volledig is geïnformeerd. De naleving Het Hoofdbestuur heeft zich, voor wat de toepassing van het Minimum-Prijzen-Reglement aangaat, langzamerhand op het stand punt gesteld, dat, nu voldoende practijk met dit reglement was ver kregen, ook voor een stipte uitvoering en naleving moest worden zorg gedragen. In het vorig jaarverslag lieten wij doorschemeren, dat het Hoofdbestuur in de naaste toekomst eventueele overtreders niet meer zoo clement zou behandelen als tot dan toe het geval was geweest. Meestal waren de overtredingen van dien aard, dat met een schriftelijke berisping kon worden volstaan, doch er deed zich helaas ook een aantal gevallen voor, waarbij disciplinaire maat regelen moesten worden genomen. Zoo moest een straf van boete van 250.aan een lid worden 26

Jaarverslagen | 1939 | | pagina 26