opgelegd, omdat het meermalen in strijd had gehandeld zoowel met het Minimum-Prijzen-Reglement als met het Prijsbescherming- Reglement. Dit lid namelijk had ondanks herhaalde waarschuwing van het Hoofdbestuur èn artikel 6 van het eerste, èn artikel 6 van het tweede reglement meermalen overtreden, door houders van filmloten zonder betaling van den normalen toegangsprijs tot film voorstellingen toe te laten, waardoor dit lid bovendien nog in strijd had gehandeld met zijn toezegging aan het Hoofdbestuur om zich bij het geven van de betrokken filmvoorstellingen te houden aan de door het Hoofdbestuur gestelde eischen. Op een ander lid moest de straf van waarschuwing worden toegepast, eveneens wegens overtredingen van beide reglementen. Dit lid had namelijk gedurende middagvoorstellingen personen, ouder dan 14 jaar, toegelaten voor een entreeprijs, welke gelijk stond met het minimum, dat voor kindervoorstellingen was vast gesteld. Tevens had dit lid zich schuldig gemaakt aan overtreding van het Prijsbescherming-Reglement door tijdens de normale voor stellingen de geheele zaal tegen een uniformen entreeprijs uit te verkoopen. Dit lid ontving tegelijkertijd de waarschuwing, dat bij eventueele nieuwe overtredingen op dit gebied door het Hoofd bestuur met de grootste gestrengheid zou worden opgetreden. Ten slotte werd nog een boete van 250.opgelegd aan een lid, dat zich voor diverse overtredingen had moeten verantwoor den en o.a. ook voor eenige overtredingen van de prijzenreglemen- ten. Dit lid had aanzienlijke reducties verleend op den entreeprijs en voor den laagsten rang zijner bioscoop prijzen geheven, die beneden het vastgestelde minimum lagen. Ook deed zich in het afgeloopen jaar eenige keeren een regle mentsontduiking voor in den vorm van verplichte plaatsbespreking ad 10 cent bij gratis filmvoorstellingen. Ook tegen dit verkapt reductiesysteem, dat bovendien geen rekening hield met de vast gestelde minima, is met kracht opgetreden. Prijsbescherming-Reglement Uit vorengenoemde strafmaatregelen blijkt, dat overtredingen van het Minimum-Prijzen-Reglement meestal hand in hand gaan met die van het Prijsbescherming-Reglement. Zooals bekend, is door dit reglement de verplichting in het leven geroepen, om be halve den minimumrang twee hoogere rangen te heffen, alsmede 27

Jaarverslagen | 1939 | | pagina 27