bepalingen der prijzenreglementen, zelfs aan het geven van reduc tie heeft medegewerkt, toen heel bijzondere omstandigheden zulk een reductie noodzakelijk maakten. Wij bedoelen de bekende reductieregeling voor militairen beneden den rang van onder officier, welke vanaf het begin der mobilisatie in het bioscoopbedrijf burgerrecht heeft verkregen. Nood breekt wet. Het ging hier immers om een uitzonderlijken toestand, welke een uitzonderlijken maatregel als dezen rechtvaardigde. Hierover meer in het hoofdstuk, waaronder de verschillende Bondswerkzaamheden met betrekking tot den mobilisatietoestand zijn samengevat. DE BIOSCOOPWET De relaties met de Centrale Commissie voor de Filmkeuring, meer in het bijzonder met de Huishoudelijke Commissie en haren Voorzitter, waren in het afgeloopen jaar van den meest vriend- schappelijken aard. Herhaalde malen zijn het Hoofdbestuur en de Huishoudelijke Commissie met elkaar in contact getreden over verschillende aangelegenheden van internen aard, de filmkeuring betreffende, welk contact in enkele gevallen tot een bespreking heeft geleid. Het overleg, dat aldus tusschen genoemde Overheidsinstantie en de vertegenwoordigers van het bedrijf heeft plaatsgevonden, heeft meestal tot een bevredigend resultaat geleid. Voor wat de maatregelen aangaat nopens de keuring van oorlogsjournaals en het uit de roulatie nemen van voor de neutraliteit van ons land ongewenschte films, alsmede de in verband daarmede gevoerde besprekingen bij het begin-der mobilisatie, zij verwezen naar het desbetreffend hoofdstuk. In nauwe samenwerking met de Huishoudelijke Commissie heeft het Hoofdbestuur zich wederom beijverd de Wet door de leden getrouwelijk te doen naleven. In het bijzonder is het Hoofdbestuur met kracht opgetreden tegen illegale filmvoorstellingen in de bio scopen der leden, namelijk voorstellingen van films in zoogenaamd besloten kring, welke door de Centrale Commissie niet waren toegelaten of haar in het geheel niet ter keuring waren aangeboden. Het Hoofdbestuur stelde zich hierbij op het stand punt, dat deze voorstellingen ten doel hadden de Wet opzettelijk 30

Jaarverslagen | 1939 | | pagina 30