afgenomen, blijkbaar op zijn requisitoir teruggekomen, want hij gaf toen als zijn oordeel te kennen, dat de plaatselijke politie verordening niet bindend was en dat het verbod van den loco- Burgemeester tot het geven van bioscoopvoorstellingen in de Stille Week in strijd moest worden geacht met het bepaalde in de Bioscoopwet. Op dezen grond eischte hij voor beide verdachten ontslag van rechtsvervolging. Geheel conform dezen eisch werd ten slotte door den Kantonrechter vonnis gewezen. De loco- Burgemeester kreeg dus het lid op den neus. Laat ons hopen, dat thans door de gemeentelijke overheid te Alphen aan den Rijn niet langer getornd wordt aan de rechten, welke de Bioscoopwet het film- en bioscoopbedrijf geeft. Het coupeeren van films Terloops konden wij er in het vorig jaarverslag nog melding van maken, dat de Kantonrechter te Rotterdam de vraag te beoordeelen had gekregen, of iemand, die een film doet vertoonen in verkorten vorm, ook geacht moet worden de samenstelling van het filmwerk te hebben gewijzigd en derhalve in overtreding te zijn van artikel 42 van het Bioscoopbesluit. De Kantonrechter, de heer Mr. Th. de Jong, beantwoordde deze ongetwijfeld interessante vraag in ontkennenden zin. De ambtenaar van het O.M. echter teekende tegen deze uitspraak beroep aan. In hooger beroep bevestigde de Arrondissementsrechtbank te Rot terdam 's Kantonrechters vonnis bij vonnis van 21 Februari 1959. Zooals bekend, was de opvatting van den Kantonrechter deze, dat het vertoonen op geringere lengte niet noodzakelijk een over treding van artikel 42 behoefde op te leveren. De Arrondisse mentsrechtbank voegde daaraan toe, dat haar bovendien uit niets was gebleken, dat in casu de verkorting der film een verandering in haar samenstelling tengevolge had gehad. Thans was het de Officier van Justitie bij voornoemde Recht bank, welke tegen dit vonnis cassatie instelde op grond hiervan, dat door de Rechtbank was geschonden, althans verkeerd toe gepast, artikel 24 van de Bioscoopwet en artikel 42 van het Bio scoopbesluit, daar de exploitant had veroordeeld behooren te worden, omdat door het verwijderen van een aantal beelden uit een goedgekeurde film, in casu het weglaten van eenige honder den meters uit de film, zooals deze door de Centrale Commissie 33

Jaarverslagen | 1939 | | pagina 33