De Hooge Raad*) heeft ten slotte overeenkomstig deze con clusie van den Advocaat-Generaal het voorgedragen cassatie middel gegrond geacht en met vernietiging van het gewezen von nis den bioscoopexploitant veroordeeld tot twee geldboeten, elk van vijf gulden. Hoewel er door deze beslissing van den Hoogen Raad aan den bestaanden toestand in ons bedrijf niet veel veranderde, heeft het Hoofdbestuur toch de consequentie uit deze uitspraak getrokken en de leden er met nadruk op gewezen, dat het Hoofdbestuur strenger dan voorheen zal toezien, dat artikel 42 van het Bioscoop- besluit wordt nageleefd en wel in den door den Hoogen Raad ge- interpreteerden zin. Ingrijpen van de Kroon Ook de Kroon heeft in het afgeloopen jaar met betrekking tot de toepassing van de Bioscoopwet moeten ingrijpen door een raadsbesluit, dat een aanvullende regeling beoogde van de Bio scoopwet, te vernietigen. Een en ander was het gevolg van de actie van een exploitant, die, tegen de opvatting van het Hoofdbestuur in, zich tot B. en W. van zijn gemeente, namelijk de gemeente Gorinchem, had gewend met het verzoek te willen bevorderen, dat een bepaling in het leven zou worden geroepen, waarbij het bezoeken van bioscoop voorstellingen strafbaar wordt gesteld voor die personen, die vol gens de Bioscoopwet op grond van hun leeftijd niet tot de voor stellingen mogen worden toegelaten. Dit verzoek vond zijn oorzaak hierin, dat de verantwoordelijk heid voor de naleving van de leeftijdsbepalingen thans op den houder der bioscoopvergunning rust, die zich bij niet nakoming daarvan blootstelt aan een waarschuwing of bij herhaling binnen een tijdsbestek van vijf jaren, aan schorsing of intrekking der verleende vergunning. Naar de meening van het Hoofdbestuur stond het daarom van te voren vast, dat de poging van bedoelden exploitant op niets moest uitloopen. Ook de geschiedenis van de Bioscoopwet sprak ten aanzien van de interpretatie van de artikelen 16 en 17 dezer Wet immers duidelijke taal. 35 Dit arrest van den Hoogen Raad is als bijlage aan het verslag toegevoegd.

Jaarverslagen | 1939 | | pagina 35