OVERZICHT Een synthese van de werkzaamheden van den Nederlandschen Bioscoop-Bond in het afgeloopen jaar laat ons zien, dat na de inwerkingtreding der nieuwe Statuten welke een brug sloegen over de tegenstellingen, voorzoover ze in de organisatie waren overgebleven als restant van die der commercieele groepsbelangen in het organisatieleven van het film- en bioscoopbedrijf een zekere stabiliteit is ingetreden. Het Hoofdbestuur heeft immers de mogelijkheden, door de nieuwe Statuten geschapen, aanstonds benut om het complex van bedrijfsmaatregelen, inhaerent aan de achter ons liggende crisis jaren en dus van tijdelijken aard, na zorgvuldige correctie te be trekken in het groote verband eener meer duurzame organisato rische wetgeving. Het resultaat van dit ordenend werk, dat vanzelfsprekend is ingesteld op de behoeften van den nieuwgeboren toestand en bovendien een positieven inslag heeft, is neergelegd in het Alge meen Bedrijfsreglement, het Bedrijfsreglement op de Lijst van Geen Bezwaar en het Bedrijfsbesluit in zake Reizende Bioscopen. Daar nevens werd voorbereidend werk verricht met betrekking tot een bedrijfsreglementeering, een coördinatie beoogende van de vigee- rende regelingen in zake den minimumentreeprijs en de prijsbe- scherming. Deze bemoeiingen van den Bond met de bedrijfsbelangen druk ten ongetwijfeld zwaar op zijn overigens sterke en breede schou ders. Maar ze beteekenen een lichten last, welke graag gedragen wordt, omdat we weten zóó eigen lot in eigen hand te hebben. Deze overtuiging geeft het Hoofdbestuur ieder jaar opnieuw den moed en de energie om met opoffering van veel tijd een respec tabele dosis werk te verzetten. Een onmisbaren steun in den rug vormen daarbij het vertrouwen, de medewerking en de waardee ring der ledep. Dat hierop ook in 1939 zoo vast gerekend kon worden, stemt tot groote voldoening. 3

Jaarverslagen | 1939 | | pagina 3