Katholieke Film Centrale, één vertegenwoordiger van de Katho lieke Film Actie, één vertegenwoordiger van de Vereeniging van Noord-Brabantsche en Limburgsche Gemeenten voor Gemeen schappelijke Filmkeuring en één vertegenwoordiger van den Neder- landschen Bioscoop-Bond. De nakeuringsnormen der K.F.C, bepalen als algemeenen norm voor de ethische beoordeeling van films het volgende. Als ethisch ontoelaatbaar moeten beschouwd worden: films, wier vertooning gevaar oplevert voor het godsdienstige, zedelijke of maatschappe lijke leven van de Katholieke toeschouwers en/of den godsdienst, de zedelijkheid of de maatschappij kan schaden. Voorts is in afwijking van het schema bepaald, dat ook bij her keuring in een gemeente in Noord-Brabant of Limburg de kosten voor het gebruik van de showroom niet voor rekening van den filmverhuurder komen, die de film ter nakeuring heeft aangeboden. Bij wijze van tijdelijken maatregel zullen, zoolang de huidige oorlogstoestand in Europa duurt, de als A- en B-films door de Rijksfilmkeuring toegelaten films niet verboden worden, tenzij zeer ernstige bezwaren bestaan. In dit geval zal niet tot een verbod worden overgegaan, dan nadat overleg met den Bioscoop-Bond is gepleegd. De nakeuringsuitslagen hebben betrekking op de bioscopen, die zich vrijwillig onder het bijzonder toezicht van het nakeurings- orgaan hebben geplaatst. Deze bioscopen zijn gevestigd in de 37 bij de Zuidelijke Nakeuringsverecniging aangesloten gemeenten, zijnde: Baarle-Nassau, Bergen op Zoom, Boxtel. Breda. Brunssum, Budel, Echt. Eindhoven, Geertruidenberg. Geldrop, Geleen. Gul pen, Helden (L.), Helmond, 's-Hertogenbosch, Kerkrade. Maas- bracht. Maasbree-Blerick, Maastricht, Nieuwenhagen, Oisterwijk, Oosterhout, Oss, Roermond, Roosendaal. Schijndel, Simpelveld, Sittard, Tegelen, Tilburg, Valkenburg (L.), Valkenswaard, Veghel, Venlo, Venray, Waalwijk, Zundert. Tot leden van het keuringsorgaan, dat. zooals uit de gepubli ceerde regeling blijkt, uit vijf leden bestaat, zijn als vertegenwoor digers van de K.F.C, benoemd de heer Mr. A. Tepe, Wethouder te Leiden en de Weleerw. Heer J. Welte, kapelaan te Amsterdam, als vertegenwoordiger van de K.F.A., de heer L. Weterings, directeur van het Centraal Bureau voor de Katholieke Film Actie te 's-Herto genbosch enals vertegenwoordiger van de Vereeniging van Noord- Brabantsche en Limburgsche Gemeenten voor Gemeenschappelijke Filmkeuring, de heer A. Verdijk, Burgemeester van Eindhoven. Het 41,

Jaarverslagen | 1939 | | pagina 41