Hoofdbestuur benoemde op 12 December als vertegenwoordiger van den Nederlandschen Bioscoop-Bond de heer A. H. Boekraad. Secretaris van de Afdeeling het Zuiden van den Bond. Wij achten de totstandkoming van vorenvermeld accoord, dat in de wereld van het film- en bioscoopbedrijf waarschijnlijk uniek is, verheugend en van groote importantie. Bij de uitvoering ervan zal ongetwijfeld veel gelegen zijn aan de wederzijdsche goede trouw en den wederzijdschen goeden wil. Onzerzijds moge, met het voorbeeld van de bestaande verhou ding tusschen den Bioscoop-Bond en de Centrale Commissie voor oogen, de hoop worden uitgesproken, dat thans de grondslag is gelegd voor een langdurige samenwerking, welke het bedrijf tot voordeel strekt en van den anderen kant de Katholieke wenschen op filmgebied bevredigt. JEUGDVERBODEN Bij de totstandkoming van het nieuwe nakeuringsaccoord is tevens overeengekomen, dat zoowel de Vereeniging van Noord- Brabantsche en Limburgsche Gemeenten voor Gemeenschappelijke Filmkeuring als de K.F.A. onverwijld met alle haar ten dienste staande middelen de intrekking zullen bevorderen van de nog bestaande leeftijdsgrens- en nakeuringsverordeningen alsmede van eventueele andere, het bioscoopbedrijf belemmerende bepalingen in de bij de Zuidelijke Vereeniging aangesloten gemeenten. Vooruitloopend op de nieuwe Zuidelijke nakeuringsovereen- komst, alsmede op de opheffing van het bekende jeugdverbod te Tegelen, had het Hoofdbestuur besloten de bioscoopsluiting te Tegelen, welke zes jaren had geduurd, ingaande 3 Maart 1939 op te heffen. Een klein jaar later heeft ook de gemeenteraad van Tegelen, gevolg gevend aan een desbetreffend adres van het Hoofdbestuur van de K.F.A.besloten het jeugdverbod, waarbij aan personen beneden 18 jaar de toegang tot de bioscoop ter plaatse was ontzegd, op te heffen. De K.F.A., haar toezegging aan het Hoofdbestuur gestand doende, heeft zulk een adres gericht aan alle gemeenten in het Zuiden, waar leeftijdsgrens- en andere belemmerende bepalingen voor het bioscoopbezoek bestaan. De resultaten van dit adres konden bij het verschijnen van dit verslag moeilijk bekend zijn. De tekst van het accoord in zake de Zuidelijke nakeuring is als bijlage aan dit verslag gehecht. 42

Jaarverslagen | 1939 | | pagina 42