Het Hoofdbestuur heeft zich daarop met een adres tot den Raad gewend. Bij de behandeling van dit adres in den Raad heeft het lid van den Raad, Mej. Mulders, weliswaar een voorstel gedaan om het gedeelte, dat aan vermakelijkheidsbelasting moet worden betaald, te bepalen op lj(i van de ontvangsten, doch dit voorstel is met 7 tegen 3 stemmen verworpen, waarna afwijzend op het adres van het Hoofdbestuur is beschikt. Het gevolg van dit Raadsbesluit beteekent voor het bioscoop bedrijf ter plaatse een niet onaanzienlijke verhooging van belastin gen. Na al deze moeilijkheden vraagt men zich toch met ergernis af. welk een mentaliteit aan een dergelijke houding van een ge meentebestuur ten grondslag ligt. Op welk een zonderlinge wijze de bioscoopexploitanten dikwijls door de gemeentelijke autoriteiten worden bejegend, is dit jaar o.a. aan den dag getreden in de gemeente Wassenaar. De bioscoop exploitant daar ter plaatse, die de rentabiliteit zijner onderneming als gevolg van veel te zwaren lastendruk in gevaar zag komen, had aan den Raad dezer gemeente een adres gezonden met het verzoek de belasting op vermakelijkheden ter plaatse op te heffen. In stede van voor te stellen dit adres voor kennisgeving aan te nemen of aan het daarin vervatte verzoek op de een of andere manier tegemoet te komen, vonden B. en W. daarin aanleiding geen belasting meer te heffen van vereenigingen, die niet uit winstbejag vermakelijkheden organiseeren, wanneer de entreegelden een be paald bedrag niet te boven gaan. Voor alle anderen zou de belasting moeten worden gehandhaafd. Deze handelwijze was echter den Raad te bar. Hij wenschte niet, dat de bioscooponderneming ter plaatse in een nog nadeeliger positie dan voorheen zou komen te verkeeren, en zelfs drongen eenige leden aan op algeheele afschaf fing der vermakelijkheidsbelasting. Ten slotte werd besloten voor alle uitvoeringen, dus ook voor bioscoopvoorstellingen, vrijstelling van belasting te geven, voorzoover de entreegelden de 50 cent niet te boven gaan. Deze sympathieke tegemoetkoming van den Raad steekt wel zeer gunstig af bij de zonderlinge houding van het college van B. en W. Zij strekt tevens tot voorbeeld van andere gemeentebesturen, vooral van die, welke zich eenzelfde geste met evenveel gemak zouden kunnen veroorloven. ■48

Jaarverslagen | 1939 | | pagina 48