De gemeente Reuver was een witte raaf in de wereld der ver- makelijkheidsbelasting heffende gemeenten. De raad dezer gemeente besloot namelijk de vermakelijkheidsbelasting te verlagen van 20 op 15%. In de gemeente Zundert kon het dreigend gevaar eener verdub beling van de vermakelijkheidsbelasting, namelijk van 10 tot 20 worden gekeerd. Deze gemeente verkeert evenals zoovele in de onfortuinlijke omstandigheid, dat zij haar begrooting slechts sluitend kan maken met een extra bijdrage uit het Werkloosheids-subsidie- fonds, en zooals te doen gebruikelijk stellen Gedeputeerde Staten na raadpleging van de daartoe door de Regeering ingestelde Com missie van Overleg zulk een extra bijdrage afhankelijk van de ver vulling vanbepaalde voorwaarden. Voor de gemeente Zundert kwam deze voorwaarde hierop neer, dat de vermakelijkheidsbelasting van 10 tot 20;% moest worden verhoogd. De Burgemeester verklaarde echter in den raad, dat het grootste deel dezer belasting van de eenige bioscoop in de gemeente komt, welke slechts gedurende den winter, en dan nog maar twee avonden per week, in exploitatie is. Bij een totstandkoming van de verhooging zou de bioscoop worden gesloten, hetgeen een verdwijning van de tot heden ont vangen inkomsten tot gevolg zou hebben. Daarom stelde de Burge meester voor de belasting niet te verhoogen, aangezien deze ver hooging niet zou beantwoorden aan het doel, dat Gedeputeerden hadden beoogd. Ook het Hoofdbestuur heeft ter zake langs telegrafischen weg aandrang uitgeoefend om verhooging te voorkomen. De raad ken zich met de opvatting van Burgemeester en Wethouders vereenigen en besloot de belasting niet te verhoogen. In de gemeente Middelburg heeft men besloten vrijstelling van vermakelijkheidsbelasting te verleenen voor vermakelijkheden, ge organiseerd en toegankelijk gesteld uitsluitend voor militairen, die onder de wapenen zijn geroepen als gevolg van buitengewone om standigheden. Het keuringsrecht Het was aan het Hoofdbestuur gebleken, dat de opbrengst voor de rechten van de keuring van films, als bedoeld in artikel 15, lid 3 der Bioscoopwet, een niet onbelangrijk overschot aanwees, 49

Jaarverslagen | 1939 | | pagina 49