de films: Morgen gaat het beter", ,,De Spooktrein" en „Boefje". Dit trio neemt nog een uiterst bescheiden plaats in in het omvang rijk aantal films, dat jaarlijks in ons land ter vertooning wordt gebracht. Niettemin heeft het aan insiders iets te zeggen. Het bewijst, dat er van de velen, die zich in den loop der jaren op het gladde terrein van de speelfilmindustrie hebben begeven, een vaste kern is overgebleven. Deze verzorgt een matige, maar en dat is zeer voornaam constante productie. Het ziet er namelijk naar uit, dat de hier bedoelde ondernemingen vrij geregeld ca. twee groote speelfilms per jaar zullen weten te brengen. Even voornaam is het, dat bedoelde voortbrengselen onzer natio nale speelfilmproductie van een gehalte zijn, dat er zijn mag en dat ook bij het publiek in trek is. Hierdoor worden wij gesterkt in ons vroeger meermalen uit gesproken vertrouwen, dat men in de komende jaren langzaam maar zeker den weg zal vinden naar een speelfilmproductie in ons land, welke ons min of meer regelmatig van groote speelfilms zal voorzien. Het vooruitzicht hierop was in het afgeloopen jaar hoop voller dan in menig jaar tevoren. Moge het aan de ondernemingen, welke op het gebied van de speelfilmindustrie pionierswerk verrichten, gegeven zijn, in de naaste toekomst met menige welkome verrassing aan de markt te komen. HET BEDRIJF IN MOBILISATIETIJD Op de werkzaamheden van den Bond gedurende de laatste vier maanden van het jaar hebben de oorlogstoestand, welke aan het einde van den zomer andermaal in Europa is ingetreden, als mede de mobilisatie, met het oog hierop in Nederland afgekondigd, duidelijk hun stempel gedrukt. Bliksemsnel moest het Hoofdbestuur zijn activiteit op de nieuwe situatie instellen, voorzieningen moesten worden getroffen, die in vredestijd ondenkbaar zouden zijn geweest. De eerste ongemakken werden ons bezorgd door de ontwrichting van het verkeer als gevolg van het transport der troepen. Hierop vooruitloopend heeft het Hoofdbestuur zich met een circulaire ge wend tot de leden, waarbij een aantal richtlijnen is gegeven met betrekking tot de indeeling, de verzending en distributie van films. 61

Jaarverslagen | 1939 | | pagina 61