tie geschapen, waarmede het bedrijf cp prettige wijze samen werkt. Natuurlijk zijn er wel eens bezwaren geweest, o.a. dit bezwaar, dat bijvoorbeeld onder auspiciën van O. en O. een circus kon opereeren, dat burgers tegen betaling toeliet, alsook het be zwaar, dat bij speciale gratis voorstellingen voor militairen het bioscoop-interieur wel eens wat meer te lijden had, dan direct noodig was. In hoofdzaak echter is het ontwikkelings- en ontspan- ningswerk door middel van de film tot heden verloopen tot tevre denheid van bedrijf en militaire autoriteiten, en niet in het minst natuurlijk van de militairen, wien al deze activiteit geldt. Het aantal filmvoorstellingen, door O. en O. georganiseerd, bedroeg in October 202, gegeven door 9 ondernemingen met 12 apparaten, in November 313, door 12 firma's met 17 apparaten, hl December 293, door 12 firma's met 18 apparaten, zoodat in het laatste kwartaal van het afgeloopen jaar, tevens het eerste van de Afdeeling Film bij O. en O., 808 filmvoorstellingen ten behoeve van de militairen zijn georganiseerd. In dit aantal zijn natuurlijk niet begrepen de gratis voorstellingen, welke door het bedrijf zijn georganiseerd in gemeenten, waar een bioscoop is gevestigd. Men kan er van verzekerd zijn, dat zij eveneens in de honderden loopen. Zij hierbij vermeld, dat ook de filmverhuurders in alle omstandig heden hun medewerking hebben verleend, onder andere door de gratis levering van films. Vervroeging nieuwsuitzending De internationale gebeurtenissen waren een tijdlang van dien aard, dat het publiek de radio-nieuwsberichten blijkbaar met ge spannen aandacht volgde. Men verkeerde in de veronderstelling, dat daardoor het bioscoopbezoek, vooral gedurende de avond voorstellingen, ongunstig werd beïnvloed. Deze bezwaren zouden naar de meening van het Hoofdbestuur kunnen worden onder vangen, indien de eerste radio-nieuwsuitzending van het A.N.P. zou worden vervroegd. Mitsdien heeft het hoofdbestuur adhaesie betuigd aan de adressen, welke de directeuren van de Amster- damsche tooneelgezelschappen aan den Minister van Waterstaat en aan den Radioraad hadden verzonden. Het Hoofdbestuur heeft daarbij aan den Minister, zoowel als aan den Radioraad en de vier groote Omroepen verzocht het daarheen te willen leiden, dat het tijdstip voor de uitzending van persberichten om 8 uur 's avonds zou worden vervroegd tot 7 uur, een uur, waarop meestal iedereen 68

Jaarverslagen | 1939 | | pagina 68