in zijn woning aanwezig is. Deze poging van het Hoofdbestuur heeft echter geen succes gehad, gezien de afwijzende antwoorden van den Minister en de directies van een tweetal omroepen. Bevoorrading Natuurlijk ontstonden door den oorlogstoestand allerlei moei lijkheden van tijdelijken aard, zooals stagnatie in den filmaanvoer, als gevolg van de onderbreking der filmproductie in oorlogvoe rende landen en van moeilijkheden bij het vervoer. Door het ver loop van den oorlog tot heden is er van deze moeilijkheden niet veel overgebleven. Wel echter deden zich symptomen voor van een radicale wijziging in het karakter der filmproductie in de oor logvoerende landen. De vrees is gewettigd, dat deze producten voor export minder geschikt zullen worden, zoodat een vermin dering van den filmtoevoer geenszins denkbeeldig is. Mede in aanmerking genomen de omstandigheid, dat zich reeds gevallen voordeden, waarbij oud materiaal in verband met de prijsstijging werd verkocht en dus vernietigd, heeft het Hoofdbestuur zijn zor gen met het oog op de tijdsomstandigheden uitgestrekt tot de mate riaalvoorziening. In verband hiermede is aan het eind van het jaar aan de film verhuurders verzocht opgave te verstrekken van: 1. de titels van de nog in hun bezit zijnde films, welke vóór om streeks 1 September 1939 (vroegere producties) door hen zijn uitgebracht, met vermelding van het aantal beschikbare copieën van die films; tevens van den datum, waarop deze films in Nederland in circulatie zijn gebracht; 2. de titels van de door hen na 1 September 1939 (productie 19391940) reeds uitgebrachte films met vermelding van: a. het aantal reeds in hun bezit zijnde copieën; b. de reeds bestelde, doch nog niet ontvangen copieën, met de data, waarop de bestelling heeft plaats gehad en de namen van de leveranciers; 3. de titels van de films, welke zij voor Nederland hebben aan gekocht, doch welke nog niet zijn geleverd, met vermelding van: a. de namen en adressen der producenten, resp. leveranciers; 69

Jaarverslagen | 1939 | | pagina 69