De begrooting van ontvangsten en uitgaven voor 1939, welke sloot met een bedrag van ƒ71.000.werd hierna met algemeene stemmen goedgekeurd. De aftredende leden van het Hoofdbestuur, de heeren L. Groen, directeur van de N.V. Netherlands Fox Film Corporation te Am sterdam, W. K. G. van Royen, directeur van de N.V. Rema te Amsterdam, en M. P. M. Vermin, directeur van de N.V. Mabi Theater te Maastricht, werden bij enkele candidaatstelling her kozen. Overeenkomstig artikel 8 van het Filmbeursreglement werden de aftredende leden van de Filmbeurscommissie, de heeren R. Minden te Amsterdam en P. van Twisk te Den Helder, bij accla matie herbenoemd. Een aantal leden werd van het lidmaatschap vervallen verklaard: Na eenige discussie werd het Hoofdbestuur décharge verleend voor de opheffing van de bioscoopsluiting te Tegelen. Aan de orde kwam een voorstel om eenige wijziging aan te bren gen in het Algemeen Bondsreglement en het Uniform Reglement, ten einde den benoemingsduur van de leden der afdeelingen in over eenstemming te brengen met de benoeming van de leden van den Afdeelingsraad en van den Ledenraad. Een voorstel tot wijziging van artikel 4 van het Bondsreglement voor de Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders werd van de agenda afgevoerd, omdat er twijfel was ontstaan aangaande de vraag, of het Bondsreglement van de Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders valt onder Bondsreglementeering, dan wel onder de bedrijfsreglemen- teering. In het laatste geval zou namelijk niet de Ledenvergadering maar de Ledenraad competent zijn. Op voorstel van het Hoofdbestuur besloot de vergadering de voorgestelde wijzigingen aan te brengen, doch deze eerst in werking te doen treden, nadat dezelfde bepalingen ook in het Reglement voor de Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders waren opgenomen. Aangenomen werd een voorstel om artikel 10 van het Bonds reglement, volgens hetwelk een Afdeelingsbestuur uit zijn midden een gedelegeerde aan kan wijzen om de vergaderingen van het Hoofdbestuur bij te wonen, wanneer geen der leden van het Afdeelingsbestuur lid is van het Hoofdbestuur, te doen vervallen. Een op dit voorstel ingediend amendement van den Afdeelingsraad werd door de vergadering bij zitten en opstaan verworpen. Besloten 71

Jaarverslagen | 1939 | | pagina 71