werd nog de artikelen 17 en 26 (thans 25) van het Uniform Bonds reglement in dier voege te wijzigen, dat aan het Dagelijksch Bestuur van den Afdeelingsraad het recht wordt gegeven de Ledenverga deringen van de Afdeelingen bij te wonen, ten einde het contact tusschen den Afdeelingsraad en de Afdeelingen te versterken. Ledenraad De Ledenraad kwam in het afgeloopen jaar voor het eerst bijeen op Dinsdag, 7 Januari, en wel op het Bondsbureau te Amsterdam ten einde daar door den Bondspresident, den heer D. Hamburger Jr., geïnstalleerd te worden. Op één uitzondering na waren alle leden aanwezig, terwijl ook het voltallig Hoofdbestuur de installatievergadering bijwoonde. De heer Hamburger hield in deze vergadering een rede, waarin hij de beteekenis en de taak schetste van den Raad en het ver trouwen uitsprak, dat dit nieuwe Bondscollege veel en vruchtdra gend werk in het belang van het bedrijf zou mogen verrichten. De heer Loet C. Barnstijn beantwoordde deze rede als oudste lid in jaren, terwijl vervolgens nog het woord gevoerd werd door de heeren F. L. D. Strengholt en R. Uges Jr. Het zou ruim acht maanden duren alvorens de Ledenraad op nieuw in vergadering bijeen kwam. Dit was op Dinsdag, 10 October. Alle leden van den Raad gaven acte de présence. In deze vergade ring kwamen immers eenige zeer belangrijke voorstellen van het Hoofdbestuur aan de orde, zooals vaststelling van de concepten Algemeen Bedrijfsreglement en Bedrijfsreglement op de Lijst van Geen Bezwaar, met behandeling van de daarbij ingediende amende menten. Het eerste concept is met 13 tegen 5 stemmen goedge keurd en het tweede concept in voortgezette vergadering op Maan dag 16 October met 17 tegen 1 stem. Een belangrijke materie als die der reizende bioscopen is uit het concept-Algemeen Bedrijfs reglement gelicht en geregeld in een afzonderlijk bedrijfsbesluit, dat in groote trekken overeenkomt met het vroegere Bedrijfsbesluit in zake Reizende Bioscopen. In deze Ledenraadsvergadering zijn tevens eenige beroepen van leden behandeld tegen beslissingen van het Hoofdbestuur, welke echter zijn verworpen. Aangehouden is een voorstel om te geraken tot een wijziging van het Minimum-Prijzen- Reglement en het Prijsbescherming-Reglement in dier voege, dat daarin een dispensatiebepaling zou worden opgenomen, welke het Hoofdbestuur machtigt, in bepaalde gevallen uitzonderingen toe te staan. 72

Jaarverslagen | 1939 | | pagina 72