terwijl bij de vele besprekingen, welke namens het Hoofdbestuur zijn gevoerd, dit College vertegenwoordigd was door den Bonds directeur en in vele gevallen mede door eenige leden. Welk een ontzaglijke hoeveelheid werk, welk een zee van tijd in deze paar cijfers besloten liggen, kunnen de voorgaande hoofd stukken slechts bij benadering weergeven. Zij bevatten het voor naamste, maar lang niet alles. De ruim anderhalf duizend folio pagina's, waarin de handelingen van het Hoofdbestuur zijn vast gelegd, bergen duizend en één onderwerpen van den meest ver scheiden aard, waaraan de Bestuurderen van den Bond hun tijd en hun beste kracht gegeven hebben. Wij doen er in dit hoofdstuk een greep uit, ten einde een zoo volledig mogelijk beeld te geven van de voornaamste werkzaam heden van den Bond. Klachten De vele klachten, welke ter kennis van het Hoofdbestuur werden gebracht, zijn reeds onder de vorige hoofdstukken gerubriceerd, voorzoover zij voornamelijk overtredingen van de bedrijfsregle- menten betroffen. Een lid had in de advertenties voor zijn bioscoop gebruik ge maakt van een reclame-slagzin, waarvan een ander lid in een nabij gelegen gemeente zich hoofdzakelijk bediende om zijn bioscoop een speciale renommée te geven. Bovendien had dit lid ten behoeve zijner advertenties een afdruk laten vervaardigen van een afbeel ding, welke speciaal voor een van de andere leden van den Bond was gemaakt. In het bijzonder door het gebruik van den reclame slagzin kon ten onrechte de indruk worden gewekt, dat dit lid een filiaal exploiteerde van de onderneming uit de nabij gelegen gemeente, blijkbaar met de bedoeling, om op deze wijze van een bepaalden „good-will" van deze onderneming te profiteeren. Het lid in kwestie had geen gevolg gegeven aan de sommatie van het Hoofdbestuur om het gebruik van den reclame-slagzin te staken, weliswaar omdat het ten onrechte in de meening verkeerde, dat het niet in strijd handelde met eenige bepaling van de Statuten of Reglementen van den Bond, doch daarbij uit het oog verliezend, dat het inbreuk maakte op de rechten van derden. Daardoor han delde het in strijd met de algemeene belangen en de waardigheid van het Nederlandsche film- en bioscoopbedrijf, met de zorg waar- 74

Jaarverslagen | 1939 | | pagina 74