heid had bedragen. Een verzwarende omstandigheid voor dit lid was, dat het bij het onderzoek getracht had het Hoofdbestuur door een. geantidateerden brief te misleiden, ten einde zich aan de gevolgen van zijn laakbare handeling te onttrekken. Een ander lid had aan het filmverhuurkantoor, waarvan het een film op percentage-basis had gehuurd, geen opgave verstrekt van de toegangskaarten( die het had verkocht vóór de vertooningen van de percentagefilm aanvingen, en daardoor een deel van de ontvangsten dezer film verzwegen. Omdat het Hoofdbestuur reden aad aan te nemen, dat een en ander niet opzettelijk was geschied, werd volstaan met de straf van waarschuwing. Aan vier leden werd de straf van boete van 250.opgelegd met de bepaling, dat zij dit bedrag niet verschuldigd zouden zijn, indien zij binnen den gestelden termijn hun boekhouding en recette administratie zóó zouden hebben ingericht, en dusdanige entree- kaarten voor de verschillende voorstellingen en rangen in gebruik rouden hebben genomen, dat een en ander naar het oordeel van den door de Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders in het algemeen met het instellen van recettecontröles belasten accountant zou vol doen aan ingevolge de Bondsvoorwaarden te stellen redelijke eischen. Bij het onderzoek bij deze leden waren zoowel in ontvang sten als in de entreekaarten verschillen van beteekenis aan den dag getreden, doch deze moesten in belangrijke mate worden toegeschreven aan het feit, dat de boekhouding en administratie niet in orde waren. Daarom werd de straf toegepast op voren- vermelde voorwaarden. Alle leden hebben binnen den gestelden tijd aan de hun opgelegde voorwaarden voldaan, zoodat de straf maatregelen tegen hen zijn ingetrokken. Een ander lid, dat zich had schuldig gemaakt aan misleiding van den contróleerenden accountant bij afrekening van recettes van films op percentagebasis, en dus den betrokken filmverhuurder opzettelijk had willen benadeelen, ontving een boete van 250. In een minder ernstig geval dan het vorige, waarbij de exploitant zich niettemin eveneens schuldig had gemaakt aan een onjuiste recette-opgave, werd een boete van 50.opgelegd. Kwesties met buitenlanders Het behoeft geen bevreemding te wekken, dat een bedrijf als 76

Jaarverslagen | 1939 | | pagina 76