van het Afdeelingsreglement beperkt worden geacht tot de leden van de afdeeling zelf. Het besluit voldeed voorts niet aan de ver- eischten van artikel 22 van het Afdeelingsreglement, namelijk, dat het moet worden genomen in het gemeenschappelijk belang van de gezamenlijke afdeelingsleden. Weshalve het Hoofdbestuur op grond van de aan dit College in artikel 24 van het Afdeelings reglement gegeven bevoegdheid het bewuste besluit vernietigde. Minimumverhuurcondities Het Hoofdbestuur heeft ingevolge een verzoek van de Bedrijfs- afdeeling Filmverhuurders in verschillende zijner vergaderingen van gedachten gewisseld over de wenschelijkheid om in de toekomst bij reglement minimum verhuurcondities vast te stellen voor hoofd films zoowel als voor bijwerk. Daarbij werd tevens de mogelijkheid overwogen om den verhuur op percentagebasis algemeen verplicht te stellen. Ofschoon wel een bepaalde formule werd samengesteld, welke als basis voor deze moeilijke materie zou kunnen dienen, heeft het Hoofdbestuui zich hierover niet willen uitspreken, alvo rens ter zake advies in te winnen van de Bedrij f sa f deeling Film verhuurders. Dit advies was bij het verschijnen van dit verslag nog niet ingekomen. Film van het Koninklijk Huis In zijn vergadering van 17 Januari stelde het Hoofdbestuur een crediet beschikbaar voor de vervaardiging van een film, betrek king hebbende op het Koninklijk Huis. Het lag in de bedoeling deze film aan het Prinselijk Paar aan te bieden. In het algemeen overzicht van dit verslag is meer gedetailleerd melding gemaakt van de charmante ontvangst, welke het Hoofd bestuur bij gelegenheid van de aanbieding dezer film op 17 April van de zijde van Hunne Koninklijke Hoogheden Prinses Juliana en Prins Bernhard ten Paleize Soestdijk is ten deel gevallen. Bij deze gelegenheid werd tevens de filmzaal in het Paleis in oogenschouw genomen, welke de Nederlandsche Bioscoop-Bond aan het Prin selijk Paar geschonken had bij gelegenheid van het Huwelijk Hun ner Koninklijke Hoogheden. Lijst van Geen Bezwaar De vele aanvragen, welke bij het Hoofdbestuur zijn binnenge- 81

Jaarverslagen | 1939 | | pagina 81