het gevolg, dat de Bond thans een vordering heeft op het voor malige lid. Een en ander is vastgelegd in een acte van dading, waarbij de tegenpartij heeft afgezien van verdere rechten en vor deringen op den Bond, namelijk van rente en schadevergoeding, en tevens heeft verklaard, dat haar uit de gehouden besprekingen was gebleken, dat de Bioscoop-Bond te goeder trouw een vergissing had gemaakt en te goeder trouw geweigerd had den vorenbedoel- den waarborg terug te geven, aangezien de Bond dezen in goed vertrouwen op de verklaringen van het voormalig lid ten name eener verkeerde onderneming had gesteld. Internationaal Filmfestival te Cannes In Juli deelde Zijne Excellentie, de Gezant van Frankrijk te Den Haag, aan het Hoofdbestuur mede, dat in de eerste helft van Sep tember een internationaal filmfeest zou worden georganiseerd te Cannes. De Gezant verzocht het Hoofdbestuur zooveel mogelijk te bevorderen, dat Nederlandsche filmproducenten en -fabrikanten aan het festival zouden deelnemen. Tal van naties hadden zich tot medewerking bereid verklaard. Het Hoofdbestuur heeft zich met de regeling van de deelneming door de leden belast en een delegatie aangewezen, welke het Neder landsche filmbedrijf in de internationale jury zou vertegenwoordi gen. De ernstige internationale moeilijkheden, welke eenige weken later optraden gooiden echter roet in het eten. Eind Augustus kwam namelijk van de zijde van het Comité, dat zich met de orga nisatie had belast, bij het Hoofdbestuur de mededeeling in, dat dit festival in verband met den ernstigen internationalen toestand voorloopig was uitgesteld. Statistiek van het bioscoopwezen In zijn vergadering van 22 Augustus is de Bondsdirecteur door het Hoofdbestuur gemachtigd tot het aangaan van een overeen komst met het Centraal Bureau voor de Statistiek betreffende de kosten van het drukken eener statistiek van het bioscoopwezen- 1939. Deze statistiek bedoelde een voortzetting te zijn van het overzicht, hetwelk twee jaar tevoren was uitgegeven. De nieuwe uitgave, aan welker samenstelling de Bond eveneens meewerkte, was in belangrijke mate uitgebreid, zoodat bijvoorbeeld een vol ledige indruk van het totale bioscoopbezoek in ons land kon worden verkregen. Zoodra deze statistische uitgave was verschenen, is zij aan de leden van den Bond gratis toegezonden. 83

Jaarverslagen | 1939 | | pagina 83