In zijn vergadering van 7 November verklaarde het Hoofd bestuur zich ermede accoord, dat door het Centraal Bureau voor de Statistiek in samenwerking met den Bond een enquête zou worden ingesteld naar de filmbelangstelling in ons land. De bedoeling is, dat deze enquête in eenige bioscopen, verspreid over het land, zal worden gehouden, die dan wekelijks bepaalde vragenlijsten zullen moeten invullen. Onredelijke huurvoorwaarden Met genoegen kan nog worden vermeld, dat namens het Hoofd bestuur door den Bondsdirecteur ter zake van onredelijke huur voorwaarden met succes geintervenieerd is tusschen den eigenaar van een pand, waarin een bioscoop is gevestigd, en het lid-exploi- tant, dat de bioscoop exploiteerde. Overleg met reclame-exploitanten De verstandhouding tusschen het Hoofdbestuur en het Bestuur van de Vereeniging voor Reclame Exploitanten liet niets te wen- schen over. Hiertoe heeft vooral ook bijgedragen het feit, dat het Hoofdbestuur in genoemd college vertegenwoordigd was, n.1. door den heer W. K. G. van Royen, en het Secretariaat der Vereeniging berustte bij bet Bondsbureau. Het Hoofdbestuur heeft eenige malen geconfereerd met het Bestuur der Vereeniging, alsook met het Dagelijksch Bestuur dezer Vereeniging. Bij deze conferenties vroegen de vertegenwoordigers der reclame-exploitanten de bemiddeling van het Hoofdbestuur, ten einde een verzachting van de pachtvoorwaarden betreffende de exploitatie van de bioscoopreclame te verkrijgen, opdat deze meer in overeenstemming zouden worden gebracht met de als gevolg van den oorlogstoestand sterk verminderde ontvangsten. Het Hoofdbestuur gaf echter te kennen, dat het niet op zijn weg lag in te grijpen in de contractueele verhouding tusschen de bioscooptheaters en de reclamebureaux. In overweging werd ge geven bij eventueele moeilijkheden individueel tot een regeling te komen, waarbij de toezegging werd gedaan, dat het Hoofd bestuur bereid was in zeer bijzondere gevallen zijn bemiddeling te verleenen. Werktijden van cassières Ten einde vooral voor kleine bioscopen een gedeeltelijke ont heffing van het Werktijdenbesluit voor kantoren te verkrijgen met 84

Jaarverslagen | 1939 | | pagina 84