het oog op de diensttijden van cassières heeft een onderhoud plaats gehad tusschen den Bondsdirecteur en het Bureau van den Directeur-Generaal van den Arbeid te Den Haag. Dit onderhoud heeft tot resultaat gehad, dat de Directeur-Generaal het Hoofd bestuur heeft doen weten, dat er, zulks ter ondervanging van de bedenkingen, welke er bestaan ten aanzien van het geven van een vrijen Maandagmorgen tot 1 uur n.m. aan cassières, die op Zater dagmiddag na 4 uur werkzaam zijn, bij hem geen bezwaren be staan, in de gevallen, waarin door de betrokken cassières niet langer arbeid wordt verricht dan ten hoogste 35 uren per week in totaal, mede te werken aan het verkenen van vergunning, waar bij wordt toegestaan den vrijen Maandagmorgen te beëindigen om 11 uur des voormiddags. De ontheffing kan dus alleen geschieden ten aanzien van cas sières. die minder dan 35 uren per week in de bioscoop werk verrichten. Exploitanten, die derhalve in de noodzaak verkeeren, om voren bedoelde vergunning aan te vragen, kunnen daartoe strekkende verzoeken richten tot de betrokken districtshoofden. Bio-Vacantieoord en Algemeen Steun-Comité-1939 In het najaar hebben tusschen het Hoofdbestuur en het Algemeen Steun Comité-1939 eenige besprekingen plaats gehad met betrekking tot een collecte ten bate van het Comité in de bioscopen. Aan deze besprekingen hebben ook vertegenwoordigers van de Stichting „Bio-Vacantieoord" deelgenomen. Het overleg dienaan gaande heeft tot resultaat gehad, dat een samenwerking is ontstaan tusschen het Algemeen Steun Comité-1939 en de Stichting Bio- Vacantieoord met het doel een zoo groot mogelijke opbrengst te verkrijgen van de Kerstcollecte-1939 en deze tusschen beide instel lingen gelijkelijk te verdeelen. In verband hiermede werd een filmpje vervaardigd, waarin een gecombineerde vergadering was opgenomen van het Nationaal Steun-Comité met het Bestuur van de Stichting Bio-Vacantieoord in tegenwoordigheid van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana. De collecte werd een schit terend succes. Zij bracht niet minder dan ruim 76.000.op, zoo dat ruim ƒ38.000.aan het Nationaal Steun Comité kon worden overgemaakt. Filmpje van Prinses Beatrix Het Hoofdbestuur besloot ook zijn medewerking te verleenen bij 85

Jaarverslagen | 1939 | | pagina 85