het in roulatie brengen van een door "Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard vervaardigd filmpje van Prinses Beatrix. De op brengst uit den verhuur van dit filmpje werd aan Zijne Koninklijke Hoogheid overgemaakt ten behoeve van het ontwikkelings- en ontspanningswerk voor militairen. Commissie voor Normalisatie In de Commissie voor Normalisatie in Nederland was het Hoofd bestuur vertegenwoordigd door den heer C. S. Roem, Vice-Voor- zitter van den Bond. Haar werk heeft geleid tot de samenstelling van een aantal ontwerp-normaalbladen, namelijk de normalisatie van verschillende voor ons bedrijf belangrijke technische onder deden. Aan het Hoofdbestuur is ter zake advies gevraagd en dit College heeft het op zijn beurt op prijs gesteld de meening te vernemen van een aantal leden van den Bond, die min of meer deskundig konden worden geacht op het onderhavig ge bied. Over het algemeen verklaarde men zich met den inhoud der toegezonden bladen accoord, doch er werden ook eenige opmer kingen van beteekenis gemaakt, waarvan door het Centraal Nor malisatiebureau te 's-Gravenhage met erkentelijkheid nota is genomen. Geluidsstichting te Delft In de Commissie van Bijstand dezer Stichting, alsmede in de Stichting voor Fotografisch- en Kinematografisch onderzoek te Utrecht, was het Hoofdbestuur vertegenwoordigd door den heer C. S. Roem. Aan deze stichtingen werd wederom de gebruikelijke subsidie verleend. Cultuurfilmcentrale De heer C. S. Roem had tevens als vertegenwoordiger van den Nederlandschen Bioscoop-Bond zitting in het Bestuur van genoem de Centrale. Koninklijke Nederlandsche Middenstandsbond De Nederlandsche Bioscoop-Bond is als buitengewoon lid tot den Koninklijken Nederlandschen-Middenstandsbond toegetreden. 86

Jaarverslagen | 1939 | | pagina 86