Algem, Ned. Ver. voor Vreemdelingenverkeer Op het congres van de Algemeene Nederlandsche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, dat op 28 Juni te Leeuwarden is ge houden, heeft het Hoofdbestuur zich, gevolg gevend aan een des betreffende uitnoodiging, doen vertegenwoordigen, en wel door den heer Joh. Miedema uit Deventer. Commissie in zake Publiciteitsfilms In de samenstelling van deze Commissie kwam in het verslagjaar geen verandering. Zij bestond uit de heeren D. Hamburger Jr., Voor zitter, Joh. Miedema en J. Wessel (vertegenwoordigers van den Nederlandschen Bioscoop-Bond), L. Calff en J. Smit (vertegen woordigers van de Nederlandsche Vereeniging van Bioscoop reclame-Exploitanten) en H. W. Hagenberg Jr.. Secretaris. Assistent van den Bondsdirecteur. De Commissie kwam in 1939 driemaal bijeen. In de eerste bijeenkomst werd in oogenschouw genomen een film, betrekking hebbende op de verbinding per vliegtuig tusschen Neder land en Nederlandsch-Indië, welke film een der filmverhuurkan toren in Nederland in roulatie wenschte te brengen. Na kennis neming van den volledigen tekst van het commentaar dezer film besliste de Commissie in haar tweede bijeenkomst, dat deze film gerangschikt moest worden onder de categorie der reclamefilms. In de eerste bijeenkomst zag de Commissie op verzoek van den belanghebbende voor de tweede maal een filmpje over het Belgische strandleven. Zij kon echter geen aanleiding vinden haar beslissing, n.1. dat ook dit filmpje als reclame moest worden beschouwd, te wijzigen. In de derde en laatste bijeenkomst heeft de Commissie aan schouwd de zoogenaamde Spoorwegfilm. De Commissie achtte geen termen aanwezig om wijziging te brengen in haar ten opzichte van deze film ingenomen standpunt, waarover in het vorig jaarverslag uitvoerig melding is gemaakt. Zij ten slotte nog opgemerkt, dat de Commissie zich ervan be wust is, dat de thans bestaande regeling voor de beoordeeling van 87

Jaarverslagen | 1939 | | pagina 87