films, ten aanzien waarvan de vraag zich voordoet, of zij al dan niet reclame bevatten, niet ideaal mag worden genoemd. Verwacht mag worden, dat te zijner tijd deze materie op andere, meer be vredigende wijze zal worden geregeld, hetgeen reeds in studie is genomen. BONDSARBITRAGE Uit het feit, dat het evenals in 1938 ook in 1939 niet noodig was wijzigingen in de samenstelling der Commissie van Geschillen aan te brengen, zij het, dat in plaats van den heer C. H. de Lange, die aan den Raad van Beroep was afgestaan, de heer Joh. Miedema tot lid der Commissie werd benoemd, mag worden opgemaakt, dat er de noodige stabilisatie is gekomen en dat de thans zitting hebbende arbiters het vertrouwen genieten zoowel van het Hoofdbestuur als van de leden van den Bond. In dit verband zij erop gewezen, dat ook dit jaar de benoeming, resp. herbenoeming der Commissieleden plaats vond na ingewon nen advies van den Afdeelingsraad en het Bestuur der Bedrijfs- afdeeling Filmverhuurders. Nadat de loting had plaats gevonden, was de Commissie van Geschillen in het loopend jaar als volgt samengesteld: Eerste Kamer: de heeren L. Katz en C. van Willigen; Tweede Kamer: de heeren Joh. Miedema en C. v. d. Wilden; Derde Kamer: de heeren P. J. Burbach en A. van Santen. Alle Kamers staan onder leiding van den Voorzitter, den heer Ed. Cohen Barnstijn, resp. van den Plaatsvervangend Voorzitter, den heer J. Wessel. Als Secretaris trad ook in 1939 op de heer H. W. Hagenberg Jr., Assistent van den Bondsdirecteur. In den loop van het jaar 1939 werd de heer A. van Santen be noemd tot lid van den Raad van Beroep en in zijn plaats kwam als lid van de Commissie van Geschillen de heer R. Uges Jr. Gedurende het jaar 1939 vonden 22 zittingen der Commissie van Geschillenplaats, waarvan 13 onder leiding van den heer Ed. Cohen Barnstijn en 8 onder die van den heer J. Wessel; een zitting werd gehouden ten deele onder leiding van den Voorzitter en ten deele onder leiding van den Plaatsvervangend Voorzitter. Voor de behandeling van één geschil werd een bijzondere Kamer 88

Jaarverslagen | 1939 | | pagina 88