heelen dag, waarin een overladen agenda met tientallen punten moet worden afgewerkt. Vergaderingen van veertien en vijftien uren zijn geen uitzondering en meermalen is het voorgekomen, dat men, om tien uur 's ochtends beginnende, eerst 's nachts om twee of drie uur huiswaarts ging. Dit wijst erop, dat de taak, welke het Hoofdbestuur heeft, een zeer zware is, die met groot verantwoordelijkheidsbesef ongehonoreerd in het algemeen belang ten uitvoer wordt gelegd. Dit is een daad van burgerzin, waarmede lang niet altijd alleen de bedrijfsbelangen, maar ook in vele gevallen het algemeen belang wordt gediend. Dat hiervoor voldoende begrip bestaat waagt schrijver dezes te betwijfelen. Wanneer men bedenkt, dat al deze vergaderingen zonder uit zondering sedert zijn benoeming gepresideerd werden door den Voorzitter, den heer Vermin, dan is het ieder lid duidelijk, welke offers in het bijzonder van den Voorzitter worden gevraagd. Hierbij komen nog de vele conferenties van de vertegenwoordi gingen in andere colleges, de representaties, enz. Welk een ont zaglijke hoeveelheid werk in de gegeven cijfers besloten ligt kunnen de voorafgaande hoofdstukken slechts bij benadering weergeven; zij bevatten slechts het voornaamste. De ruim 1400 pagina's van de notulen, waarin de handelingen van het Hoofd bestuur beknopt zijn vastgelegd, zijn een objectieve getuigenis van al dit werk en werpen een duidelijk licht op de vele proble men en de meest verscheidene onderwerpen, waarmede het Hoofdbestuur zich sedert de bevrijding heeft moeten bezig houden. Moge in dit verband ook een woord van waardeering worden geuit jegens den juridischen raadsman van den Bond, Mr. van Heuven. Ter aanvulling van de vorige hoofdstukken doen wij nog een greep uit de meest markante punten van behandeling, teneinde een zoo volledig mogelijk beeld te geven. Voorbereiding en uitvaardiging reglementen en besluiten Sedert de bevrijding werden de volgende reglementen en be sluiten uitgevaardigd: Bedrijfsreglement terzake eener aanvulling Algemeene Voor waarden van Verhuur en Huur van Films, Filmdistributiebe- sluit (en gewijzigd Filmdistributiebesluit)Overdrachtsbesluit, Bedrijfsreglement inzake de Filmvertooning, Contributiebesluit, Bedrijfsbesluit inzake Technische Apparaten, Verklaring Erken de Handelaar (en gewijzigde Verklaring Erkende Handelaar), Reglement Recettecontröle, Wijziging Algemeen Bondsregle- 100

Jaarverslagen | 1945 | | pagina 104