ment, Uniform Bondsreglement en Bedrijfsreglement der Be- drijfsadeeling Filmverhuurders, Gewijzigd Algemeen Bedrijfs reglement, Bedrijfsreglement inzake de Vertooning van Neder- landsche Films en Wijziging van het Bedrijfsreglement op de Lijst van Geen Bezwaar. Toelating leden Naast de toelating van nieuwe leden, waarvan men eenigszins een indruk krijgt in het hoofdstuk over de vestiging van nieuwe zaken, vormden de inschrijving in het Bedrijfsregister en de geschillen, welke zich daaromtrent hebben voorgedaan, door het verloren gaan van het archief en de wijzigingen tijdens de be zetting, een speciale zorg. Gelukkig is men er in geslaagd het Bedrijfsregister thans volledig te reconstrueeren. Toepassing reglementen Een ander voorwerp van speciale bemoeienis vormde de her leving van de vooroorlogsche reglementen. Het is niet gemak kelijk geweest, de leden, die tijdens de bezetting gewend waren zooveel als mogelijk was de voor hun exploitaties gegeven voor schriften te ontduiken, wederom de overtuiging bij te brengen, dat het in het algemeen belang was, de goede gebruiken in het bedrijf en de oude zoowel als de nieuwe reglementen te respec teeren. Hierbij heeft het Hoofdbestuur grooten steun ondervon den van de afdeelingsbesturen en in het bijzonder van de bestu ren van de Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders en van den Afdeelingsraad. Het Hoofdbestuur is hierbij met omzichtigheid te werk gegaan, zoodat een betrekkelijk gering aantal boeten en waarschuwingen is gegeven. Straffen Toch is in bepaalde gevallen artikel 15 van de Statuten ge hanteerd. In enkele gevallen heeft het Hoofdbestuur volstaan met de straf van waarschuwing, in andere heeft het een boete opgelegd. Dit laatste was vier maal het geval. De opgelegde boeten bedroegen respectievelijk 500.1000.2.500. en 2.500.—. Zuivering filmhandel Van bijzondere beteekenis was het, de bescherming van den bonafiden filmhandel ter hand te nemen, door niet alleen minder gewenschte elementen uit de organisatie te weren, en hen er eventueel uit te verwijderen, maar ook aan de beunhazerij, welke 101

Jaarverslagen | 1945 | | pagina 105