de bevrijding zoodanig heeft gehanteerd, dat zooveel als mo gelijk met de belangen van de leden individueel zoowel als met het algemeen bedrijfsbelang rekening is gehouden en anderzijds aan de speciale behoeften, die op het gebied van de filmvertoo- ning en wel van de vertooning van films met een min of meer cultureel karakter bestaan, is tegemoet gekomen. In alle gevallen, waarin de filmvoorstellingen buiten het bedrijf een uitgesproken niet-commercieel en cultureel karakter hadden, heeft het Hoofdbestuur gaarne zijn bemiddeling ver leend. Filmvoorstellingen voor militairen Een speciale regeling is in 1945 getroffen met de Avos (Alles voor onze soldaten), waardoor een geregelde vertooning van films voor militairen mogelijk werd. Naderhand is een nieuwe regeling getroffen met de R. A. O. (Recreatie, Alge- meene Ontwikkeling en Ontspanning) en den Leger Filmdienst. Deze regeling komt hierop neer, dat indien men in militaire kringen bepaalde films voor vertooning gewenscht acht, deze voor militairen beschikbaar worden gesteld tegen redelijke ta rieven en dat de vertooning daarvan in handen is van de mili tairen zelf. Zoowel met de R. A. O. als met den Leger Filmdienst onderhoudt het Hoofdbestuur aangename relaties. Wederopbouw verwoeste zaken Bijzondere aandacht heeft het Hoofdbestuur geschonken aan de voorziening met filmvoorstellingen in getroffen gebieden. Het eerste koffer-apparaat, waarover het bedrijf na de bevrij ding de beschikking kreeg, is afgestaan ten behoeve van de getroffen gebieden in Zeeland. Eveneens is ten bate van de andere getroffen streken de grootste tegemoetkornendheid be tracht, zoowel wat de distributie van materialen betreft als de vestiging en inrichting van noodzalen. Bovendien heeft het de leden geanimeerd om aandacht te schenken aan deze gebieden. In dit verband moge worden vermeld, dat nagenoeg alle ge troffen exploitanten wederom het bioscoopbedrijf uitoefenen. Zij hieraan toegevoegd, dat in Rotterdam en Nijmegen speciale voorzieningen zijn getroffen. Beheer Vele moeilijkheden zijn ontstaan, door het aantal beheerders, dat voor sommige zaken, waarvan de exploitanten van het lid maatschap waren vervallen verklaard, en welke om redenen van 103

Jaarverslagen | 1945 | | pagina 107