Bioscoopwezen. De samenstelling van deze Statistiek wordt thans in samenwerking met het Bondsbureau voorbereid. Overleg met bioscoopreclame-exploitanten De vroegere betrekkingen tusschen het Hoofdbestuur en het Bestuur van de Nederlandsche Vereeniging van Bioscoop reclame-exploitanten werden na de bevrijding opnieuw aange knoopt. Eenige malen werd met dit Bestuur geconfereerd om trent eenige structureele veranderingen, welke men in deze Vereeniging noodzakelijk achtte. Het Hoofdbestuur heeft zich met deze veranderingen accoord verklaard. De voortreffelijke verhouding, welke tusschen den Bond en de Vereeniging bestaat, is mede te danken aan het feit, dat het Hoofdbestuur in het Bestuurscollege der Vereeniging vertegen woordigd is. De heer W. K. G. van Royen, die deze functie vóór den oorlog vervulde, heeft zijn taak na den oorlog op uitne mende wijze voortgezet. Uitvoering Reglement op het Naamregister In Juni 1946 is wederom een aanvang gemaakt met de toe passing van het Reglement op het Naamregister. Sedert dien zijn tot 1 Januari 1947 345 filmtitels ingeschreven. Bedoeld reglement oefent een ordenende werking uit op het kiezen van filmtitels. De filmverhuurders vergewissen zich meer malen van de reeds plaats gehad hebbende inschrijvingen om eerst daarna hun titels te deponeeren. Geregeld verstrekt het Bondsbureau met betrekking tot de inschrijvingen telefonische inlichtingen. In den loop van 1946 werden 26 reeds ingeschreven titels gewijzigd in nieuwe filmnamen. In drie gevallen werd na publicatie der aangeboden titels bezwaar gemaakt tegen de inschrijving. Slechts één dezer bezwaren kon gegrond geacht worden en de aanvrager koos dan ook een anderen filmtitel. Moge hier worden opgemerkt, dat het o. i. van weinig origina liteit getuigt, om een titel ter inschrijving aan te bieden, welke nagenoeg gelijkluidend is aan dien van een reeds aangekondigde groote film. In de eerste plaats heeft zulks weinig zin omdat de titels zoowel door de verhuurders als door het Bondsbureau worden gecontroleerd, en in de tweede plaats zou het bioscoop bezoekend publiek de vergissing aanstonds constateeren. Wij gelooven, dat de Nederlandsche taaltuin nog voldoende keuze biedt aan origineele en zinrijke filmtitels. 105

Jaarverslagen | 1945 | | pagina 109