Contact met de afdeelingen Het is verheugend te mogen constateeren, dat het contact tusschen het Hoofdbestuur en de afdeelingen van den Bond zeer levendig en in het algemeen genomen van den meest aan- genamen aard was. In tal van aangelegenheden, zooals de ont werpen voor de nieuwe bedrijfsreglementeering en het uitvaar digen van bijzonder belangrijke besluiten werden met de bestu ren van de Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders zoowel als met den Afdeelingsraad, respectievelijk met het Bestuur van dit College, besproken, alvorens zij aan de Algemeene Vergadering, respectievelijk den Ledenraad, werden voorgelegd. Bij tal van gevallen, waaronder bijvoorbeeld de vestiging van nieuwe zaken, dienden de Afdeelingsbesturen van advies. In het bijzonder tijdens de moeilijke periode van den strijd rond het K. B. E. 84 en het Amerikaansch conflict, is de waakzaamheid zoowel als de activiteit van de Afdeelingsbesturen van de groot ste beteekenis geweest. Als gedelegeerde van het Hoofdbestuur in den Afdeelingsraad trad op de heer W. K. G. van Royen. Nationale Rouwdag Bij gelegenheid van den Nationalen Rouwdag op 3 Mei 1946 heeft het geheele bioscoopbedrijf op advies van het Hoofd bestuur de zaken 's avonds na 6 uur ten teeken van rouw ge sloten. Diploma's oorlogsinvaliden In overleg met den Rijks Geneeskundigen Dienst wordt aan militairen, leden van de B. S. en de Koopvaardij, die in hun strijd tegen den vijand tot een bepaalden graad invalide zijn geworden, een diploma verstrekt voor kosteloos bioscoop bezoek. Dit besluit van het Hoofdbestuur is bekrachtigd in de Algemeene Ledenvergadering van 16 September 1946. In totaal maakten 647 oorlogsinvaliden hiervan gebruik. 106

Jaarverslagen | 1945 | | pagina 110